Консультація

Як священик, я не хочу грошей за святі Таїнства та молитви, залишаючи фінансові питання на розсуд своє пастви. Однак, психологічні, душпастирські консультації вимагають великих зусиль, занурення в життя інших людей та багато часу. Це те, що я маю робити добре, не відволікаючись на інші речі. Це моя професія, це моє покликання.


Здатність людини турбуватися про себе полягає не лише в тому, що людина ставить правильні питання тому, хто знає на них відповіді. Але цього мало. Треба сила волі та бажання виконувати правильні речі, про які вона тепер дізналася.

За двадцять років священства я провів сотні, а може тисячі годин, консультуючи всіх, хто до мене звертається за допомогою, даючи людям поради, які вони ніколи не збиралися виконувати. Психіка людини побудована таким чином, що люди ніколи не цінують того, що дістається їм безкоштовно. Я витрачав безліч часу, зусиль і власних ресурсів даремно. Натомість, я не давав своєї уваги тим, хто цього справді потребував.

Особливості соціальних мереж, і доступу до священика «в два кліка», виявляла щодня нових бажаючих поспілкуватися зі мною на теми духовності та моралі. Чимало людей хотіло обговорити мої статті чи порадитися з життєво-важливих на той час питань. Багато років поспіль, щодня я отримую кілька листів від бажаючих «простого людського спілкування». На жаль, я не можу відповідати на всі повідомлення, щоб догодити кожному з більше 10 000 своїх читачів.

Якщо ви готові не лише запитувати та слухати, але й виконувати все те що я кажу, і навіть, зробити невелику пожертву за мій витрачений час та увагу до вашого питання, я з великим задоволенням поспілкуюся з вами з приводу ваших проблем. Ще раз підкреслю: це не справа бізнесу, а справа уважного ставлення до нашої розмови, до її теми та один до одного. Звісно, питання обов’язкових пожертв не стосується кризових ситуацій, теми самогубств чи переживання гострого горя, втрати близьких, або інших критичних ситуацій.

Якщо ваш випадок буде складний для мене, я пораджу вам віруючого кваліфікованого психолога, психотерапевта чи психіатра. Також, у мене є чимало грамотних священиків і єпископів, із якими я раджуся в процесі свого служіння.

Напишіть мені, і я з Божою допомогою спробую вам допомогти. [*] [**]


[*] Середня тривалість консультації одна година.
[**] Сума добровільних пожертв – на ваш розсуд.

 

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.