Священик єпархії зустрівся з екс-міністром охорони здоров’я України

У четвер, 10 березня 2016 року, з благословення Високопреосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького, на запрошення організаторів, протоієрей Євген Заплетнюк узяв участь у робочій нараді, яку в стінах ОДА провів Заслужений лікар України, екс-міністр охорони здоров’я України Василь Князевич.

У ході зустрічі, на якій  були присутніми голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарука та директор департаменту охорони здоров’я ТОДА Володимир Богайчук, обговорювали питання перспектив розвитку в області хоспісу та впровадження хоспісної та паліативної допомоги, а також певні аспекти «Стратегії розвитку паліативної допомоги», яку прийнято та затверджено на ІІ Конгресі «Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» восени 2015 року.

З огляду на зростаючі показники кількості онкохворих, – як попередньо повідомлялося МОЗом – кількість хоспісів в Україні надзвичайно мізерна. Розташовані вони переважно у великих містах, через що складною залишається ситуація з наданням допомоги мешканцям райцентрів і сіл. Незважаючи на позитивні досягнення в отриманні таблетованих знеболювальних препаратів, проблема доступності знеболення залишається вкрай актуальною.

Зараз в Україні є близько 20 хоспісів та центрів паліативної допомоги, офіційними з них є тільки 12. Усі такі заклади діють на різних засадах: державних, благочинних, комунальних.

 

Керівництво департаменту визначило розвиток паліативної допомоги в області, як один із пріоритетів в прийдешньому році. Для більш повної організації лікувального процесу, до праці з хворими також запрошуються священнослужителі, на плечі яких повинна лягти духовна опіка хворих і вже вмираючих людей.

У розмові з протоієреєм Євгеном Василь Михайлович висловив величезне задоволення, що Українська Православна Церква Київського Патріархату, із свого боку, докладає значних зусиль для розвитку паліативного та хоспісного руху в Україні. Неодноразово на зустрічах медиків та серед творців подібних ініціатив був присутнім сам Святійший Патріарх Філарет. Також Василь Князевич зауважив, що в справі опіки важкохворих і вмираючих надзвичайна важлива душпастирська підтримка. На думку Голови громадької організації «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» ми маємо справу з тією сферою допомоги людям, де священик, душпастир має відігравати значно більшу роль, аніж лікар. У свою чергу, протоієрей Євген Заплетнюк запевнив, що наша Церква робила та буде надалі робити все, щоб долучитися до розвитку паліативної та хоспісної допомоги як в Україні загалом, так і на Тернопільщині зокрема. УПЦ Київського Патріархату завжди готова долучитися до будь-яких конкретних ініціатив, спрямованих на допомогу потребуючим.

Прес-служба Тернопільської єпархії

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.