Священик Київського Патріархату зустрівся з родинами загиблих у АТО

У неділю, 12 липня 2015 року, в день пам’яті Святих Первоверховних Апостолів Петра та Павла, з благословення Високопреосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського-Кременецького та Бучацького, клірик єпархії протоієрей Євген Заплетнюк очолив святкове богослужіння  для член родин героїв АТО Тернопільщини, чергова зустріч яких із 10 по 12 липня проходила на базі санаторію «Медобори», що на Теребовлянщині. Під час богослужіння до святих таїнств Сповіді та Причастя приступили не лише члени родин, але присутні на зустрічі воїни АТО та психологи.

Це вже не перша зустріч сімей, у яких війна забрала рідних. Успішна ініціатива тернопільських психологів та священнослужителів проводити зустрічі з такими сім’ями для швидшої реабілітації набирає все більших масштабів. Цього разу вона тривала аж три дні. За цей час кваліфіковані психологи та священнослужителі надавали необхідну підтримку матерям, дружинам та дітям загиблих героїв. Присутні на зустрічі мали можливість поділитися своїми проблема та переживаннями, отримати поради лікарів та священиків. Разом помолитися за зцілення фізичних і душевних ран і мир в Україні.

А напередодні, в суботу 11 липня, у співслужінні священика Сергія Стельмаха у місцевій капличці, для присутніх родичів майже чотирьох десятків сімей було відслужено заупокійну літію за душі спочилих усіх нашої героїв.

Ось, що розповів у своєму коментарі прот.Євген Заплетнюк:

– Українська Православна Церква Київського Патріархату з перших днів війни опікується нашими захисниками на полі битви. Наші священнослужителі уже багато місяців духовно окормляють бійців. Зрештою, з московським окупантом воює нині вся небайдужа Україна. Наші парафіяни збирають та відправляють на  фронт усе необхідне. Чимало патріотів – вірних Київського Патріархату вступають у лави добровольців чи національну гвардію. А Священний Синод Київського Патріархату від 8 липня 2015 року благословив налагодити тіснішу співпрацю єпархіальних управлінь з місцевими підрозділами Збройних сил України та Міністерства внутрішніх справ України.

Інший бік такої допомоги – духовна та психологічна підтримка родин, які втратили на війні близьких. Наша Тернопільська єпархія УПЦ Київського Патріархату, з благословення керуючого архієрея, Владики-архієпископа Нестора, також активно долучається, або ж сама започатковує акції, які сприяють духовному оздоровленню нашого суспільства. У тому числі ми співпрацюємо з військовими та підтримуємо  їх сім’ї. Дякуємо всім небайдужим, хто допомагає нам у цьому, та щиро запрошуємо до співпраці тих, хто має можливість допомагати нам надалі. Разом ми ще швидше переможемо і внутрішнього і зовнішнього ворога. Першим таким ворогом є гріх, а другим – зовнішній агресор. Вони обидва перемагаються молитвою, постом та добрими справами.

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.