Священик Київського Патріархату відвідав родини українських Героїв

У середу, 16 грудня 2015 року, із благословення Високопреосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького, протоієрей Євген Заплетнюк, духівник родин героїв АТО Тернопільщини, разом із психотерапевтами Ігорем Лубківським і Марією Ніженко, продовжуючи працю духовної та психологічної реабілітації родин, які втратили рідних під час російсько-української війни, відвідали дві родини Героїв.

Першою гостей та своїх друзів прийняла оселя Ростислава Якубика, з села Ішків Козівського району. Ростислав – відомий майданівець і патріот, член добровольчого загону «Айдар», який загинув 12 лютого у місті Щастя від ворожого снаряду. Удома в нього залишилася старенькі мати та бабуся. Вражений смертю брата, незадовго помер від сердечної хвороби і рідний, молодший брат Павло. У теплій, щирій розмові, мати поділилася спогадами про сина, розповіла про його життєвий шлях. По цьому, за доброю традицією, гості разом із матір‘ю Героя відвідали місцеве кладовище, де прот.Євген відслужив літію за упокій воїна Ростислава, його брата Павла та всіх інших наших Героїв, які віддали душу свою за ближніх своїх.

Другою родиною, яку відвідали того дня, була родина воїна Володимира Питака, який загинув у боях під Дебальцевим. Родом він із села Дарахів, що на Теребовлянщині. Туди й направилися психологи-волонтери.

Володимир Питак у складний для України час повернувся із десятирічного побуту в США. Свого часу, вигравши «Зелену карту», він мав можливість назавжди залишитися за океаном. Однак, навесні 2014 року повернувся на Батьківщину, натхненний подіями «Революції гідності», в якій приймав активну участь. Продовжити своє змагання за незалежність України Володимир вирішив добровольцем. Прийняли його в 128-у гірсько-піхотну бригаду, яка майже весь час проведення АТО захищала Дебальцеве, що на Донеччині. 25 січня 39-річний Володимир Питак загинув.

Гості поспілкувались із батьком і матір’ю Героя. Батько розповів про дитинство Володимира, а мати – показала родинні світлини. Продовжилася зустріч на Дарахівсьому кладовищі. Разом із батьком помолилися за упокій Героя.

Кожна зустріч священика з родинами загиблих – це неймовірна відповідальність і благословення. Немає таких слів, які б могли втішити згорьовану матір. Немає слів, які б могли повернути батька – дітям, а дружині чоловіка. Однак, ніхто і ніщо не стоїть на заваді тому, щоб щодня та якомога частіше ми виявляли їм знаки уваги, пошани та вдячності за те, що вони такою страшною, дорогою ціною зробили та роблять Україну – вільною й новою.

Нагадаємо, що з благословення керуючого Тернопільського єпархією УПЦ Київського Патріархату, архієпископа Нестора, співпраця духовенства з волонтерами-психологами Тернополя триває вже більше року. За цей час прот.Євген Заплетнюк, духівник родин загиблих у зоні АТО Героїв Тернопільщини, приймав участь у всіх організованих волонтерами зустрічах родин. Тих членів сімей Героїв, які в силу обставин (переважно через стан здоров’я) не мають можливості бути присутніми на таких зустрічах, шукаються можливості відвідати вдома.

Прес-служба Тернопільської єпархії

 

 

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.