До Тернополя прибули мощі преподобного Меркурія

Із благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України до Тернополя прибули нетлінні мощі преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського, новопрославленого українського святого, щирого молитвеника перед Богом за всіх, хто потребує допомоги у важких обставинах. На запрошення керуючого Тернопільської єпархії, архієпископа Тернопільського, Кременецького і Бучацького Нестора, прийняти участь у зустрічі святині та очолити святкову Божественну літургію з нагоди прибуття мощей прибув митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній.

Урочиста зустріч раки із мощами святого відбулася 14 липня 2014 року, на перехресті вулиць Лесі Українки та Клима Савура. Численне духовенство єпархії хресною ходою пронесло раку із мощами преподобного Меркурія Чернігівського вулицею Клима Савура до храму Різдва Пресвятої Богородиці, де святиня перебувати до 22 липня 2104 року. Після зустрічі святих мощей та перенесення їх у храм відбулася Божественна літургія.

Високопреосвященнійгим владикам співслужили: секретар єпархії прот. Олексій Головацький, благочинні єпархії та численне духовенство Тернопільської області, зокрема клірики Свято-Воскресенького собору. Невеликий храм обласного центру не міг вмістити усіх, хто цього дня прийшов, що поклонитися мощам преподобного та воздати хвалу Всевишньому, котрий дивен у святих Своїх.

tern_merk_zust03 (Medium)

Під час запричасного, з благословення митрополита Антонія, свящ. Сергій Стельмах виголосив порповідь, у котрій розповів про подвижницьке та благочестиве життя преподобного отця нашого Меркурія. На Богослужінні був присутній заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський. Після заамвонної молитви соборне духовенство на чолі із архієреями звершили молебень до преподобного Меркурія Чернігівського, після чого архіпастирі та всі священнослужителі приклонилися мощам преподобного.

По завершенні Богослужіння, кожен із присутніх мав можливість приступити до святині та попросити заступництва преподобного. Мощі преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського перебуватимуть у храмі Різдва Пресвятої Богородиці до 22 липня 2014 року. До мощей можна приступити щоденно з 8:00 до 23:00. Щоденно: – о 8:00 буде звершуватися Божественна літургія; – щогодини читатиметься акафіст з молебнем преподобному.

Запрошуємо усіх до спільної молитви! “Ублажаємо тебе, преподобний отче наш Меркуріє, і шануємо святу пам’ять твою, наставнику монахів і співбесіднику ангелів.”

Прес-служба Тернопільської єпархії

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.