Духовенство Київського Патріархату долучилося до обговорення законодавчих ініціатив

21 грудня 2015 року, на базі Київського національного університету ім.Тараса Шевченка було проведено Всеукраїнську міжконфесійну конференцію на тему “Формування узгодженої позиції Церков та релігійних організацій України щодо процесів гуманізації та формування збалансованої політики щодо наркотичних засобів”. Захід було організовано Громадською радою при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій та Всеукраїнським благодійним фондом “Соборність”.

Метою конференції був намір організаторів долучитися до громадського обговорення питань щодо формування збалансованої державної політики стосовно наркотичних і психотропних засобів та визначення позиції Церков і релігійних організацій України щодо зазначеної теми.

Із благословення Високопресвященного Сергія, архієпископа Донецького та Маріупольського, голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності, в роботі конференції взяла участь делегація УПЦ Київського Патріархату. Зокрема, на заході був присутнім прот.Сергій Димітрієв, заступник голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності.

Із благословення Високопреосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького, єпархію представляв прот.Євген Заплетнюк, духівник Тернопільського обласного наркологічного диспансеру.

Із благословення Високопреосвященного Марка, єпископа Одеського та Балтського, єпархію представляв Ієрей Димитрій Краснобаєв – духівник єпархії в місцях позбавлення волі.

Священнослужителі та всі учасники конференції ознайомилися зі станом реалізації Національної стратегії щодо наркотиків до 2020 року. А також, запропонували узгоджену позицію щодо обговорюваної теми відповідно до документу: “Позиція щодо впровадження гуманної наркополітики”, який було прийнято Коаліцією громадських організацій “З повагою до людської гідності” на форумі громадськості 30 жовтня 2015 року.

Під час обговорення теми було зауважено важливість розгляду даної теми з представниками Церков та релігійних спільнот з огляду на їхню роль у суспільстві та їх значний досвід праці з наркозалежними в реабілітаційних центрах в місцях позбавлення волі. Обговорення зазначених питань та формування позиції держави щодо вдосконалення (гуманізації) наркополітики на національному та міжнародному рівні має сприяти в подальшому оприлюдненню цієї позиції делегацією України на розгляд Спеціальної Сесії Генеральної Асамблеї ООН з світової проблеми наркотиків в квітні 2016 року.

Також, було підкореслено необхідність забезпечення балансу в наркополітиці держави між забезпеченням доступу до психоактивних речовин в медичних та наукових цілях та заходами з протидії їх незаконному обігу. Зауважено потребу комплексного підходу до вирішення проблем у цій карині, що досягаються низкою профілактичних, лікувальних та реабілітаційних заходів у вирішенні проблем вживання наркотиків та наркозалежності.

Прес-служба Синодального відділу соціального служіння
та благодійності УПЦ Київського Патріархату

 

 

 

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.