Що робити людині, яка стала “піратом”?

— Отче, я – інтернет-пірат. Зараз чимало українців дивляться фільми, зняті підпільно в кінотетатрі, та скачують незаконно музику чи фото і не платять за це. Це вважається порушенням авторського права. Чи слід це розцінювати як гріх (крадіжка)?

Шановний пірат! Фільми зняті підпільно в кінотеатрі зазвичай мають погану якість зображення та звуку, то ж зловживання піратською продукцією зможе, та неминуче нашкодить вашому здоров’ю – слуху, зору та психічній системі. Нагадую, що нині вже доступне відео в форматі 4K, і навіть телесигнал подається в HD. У цьому сенсі ваш гріх ще й відноситься до розряду пасивного самогубства – ви самі собі шкодите .

Окрім того, крадіжка завжди є крадіжкою, незалежно від того, що саме ми крадемо – матеріальні речі чи електронний контент. Для того, щоб мінімізувати шкоду від подібного гріха, намагайтесь частіше привчати себе до думки, що всі речі на землі мають своїх власників і мають свою конкретну ціну. Звичайно, ми думаємо про це лише коли хтось порушує наші власні права або зазіхає на наші цінності.

Що можна вам порадити? На даний час чимало відео сервісів пропонують безкоштовний і легальний перегляд фільмів, де платою за їх перегляд є перегляд реклами. Погоджуйтесь на це.

Музика нині доступна безкоштовно на радіостанціях в інтернеті, де сотні тисяч станцій пропонують людям тематичні підбірки різножанрової музики цілодобово та безкоштовно.

Із книгами справи ще простіші: в кожному місті чи районному центрі є звичайні класичні бібліотеки з тисячами цікавих книг. Для користування новинками та рідкісними речами, які бувають або лише платні, або піратські, спробуйте знайти однодумців, і об’єднуючись купувати з ними потрібні вам видання. Це вже значно краще, як крадіжка.

І, звісно, не забудьте розповісти про свій злочин священику під час сповіді з думкою, доповісти йому про результати своєї духовної боротьби наступного разу. Що змінилося з часу вашого покаяння в цьому грісі? Якщо не змінилося, то навіщо була така «сповідь», і чи взагалі можна її так назвати?

Бідність ніколи не давала права людині грішити. Думайте не де зекономити, а де більше заробити. Поможи нам Господи!

 

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.