“Люди повинні знати, що альтернатива гріху завжди є…”

Співробітник прес-служби Тернопільської єпархії УПЦ Київського Патріархату протоієрей Євген Заплетнюк розповідає про діяльність інформаційного відділу Церкви.

– Навіщо Церкві своя прес-служба?

– На жаль, чимало людей зводять діяльність Церкви суто до відправи богослужінь. Звісно, це не так. Сьогодні в української Церкви, як ніколи раніше, з’явилися унікальні можливості проводити свою місію не лише в храмі, але й поза його стінами. Уже з перших місяців існування оновленого єпархіального Управління в Тернополі було вирішено організувати роботу прес-служби, як однієї з важливих її структурних підрозділів. Ми розповідаємо про все, що відбувається в церковному житті області. Звичайно, передусім це забезпечення інформаційної підтримки діяльності очільника єпархії – архієпископа Нестора. Також ми відслідковуємо роботу інших відділів нашої єпархії, розповідаємо про діяльність священнослужителів та про все те, що відбувається на парафіях області. Звісно, ми намагаємося робити все можливе, щоб голос Церкви був присутнім у ЗМІ, а відтак, щоб достовірну інформацію про Неї отримало якомога більше людей.

– Наскільки необхідно Церкві бути представленій у медіа? Пресі, радіо, телебаченні, соціальних мережах?

– Самій Церкві це непотрібно, але тим людям, які споживають медіапродукти – читають пресу, слухають радіо, дивляться телебачення чи сидять в соціальних мережах, така інформація сьогодні потрібна, як ніколи раніше. Церковна преса дає чудову альтернативу неякісним, нечистоплотним ЗМІ, які тепер стали, чи намагаються стати, одним із способів впливу на людську свідомість. Ми ж намагаємося тримати руку на пульсі подій, при цьому подаємо інформацію не лише так, щоб це було цікаво, але й корисно. Люди повинні знати, що альтернатива гріху завжди є.

pen-and-paper

– Яке своє завдання останнього часу можете назвати найцікавішим під час своєї роботи?

– Напевне, я небагато помилюся, коли назву професію журналіста, а тим більше – церковного журналіста – однією з найцікавіших професій на землі. Ми можемо бути безпосередніми свідками та учасниками цікавих подій, зустрічей з неймовірними людьми . У цьому досвіді – відчуваєш неймовірну радість. Радість, якою хочеться ділитися з іншими. Журналіст – це людина, яка готова навчатися все життя. Кожна нова подія чи розмова з цікавим співрозмовником – це можливість не лише самій познайомитися з конкретною людиною, але й познайомити з нею своїх читачів. У цьому сенсі, кожен наш співрозмовник був цікавим та чимсь особливим. Неймовірні зустрічі з цікавими та глибокими людьми залишаються не лише на папері, в вигляді готової статті, але й западають глибоко в серце. Кожна розмова зі священиком чи архієреєм – це завжди відкриття чогось особливого, навіть начебто в звичайних, на перший погляд, людях.

– На чому зосереджено діяльність прес-служби Тернопільської єпархії?

– Зараз ми працюємо в двох основних напрямках. По-перше, це підтримання в актуальному стані єпархіального порталу. Дуже важливо, щоб новини з’являлися на сайті тоді, коли вони є максимально актуальними. Якщо розповідь про подію опублікована за кілька днів після того, як все відбулося, то звісно – це вже не новина. Ми намагаємося, щоб новина, яка відбулася вранці вже в обід була висвітлена на сайті. Максимум – увечері. Підготовлені нами матеріали регулярно передруковуються на офіційному сайті УПЦ Київського Патріархату та інших електронних і друкованих ЗМІ.

Найголовніші новини єпархії, передовсім ті, що мають загально церковне значення, друкуються нами в нашому щомісячному часописі «Лампада Православ’я». Видання газети вимагає особливої праці та професіоналізму кожного з наших співробітників.

Усі ми намагаємося в міру сил допомагати Церкві нести свою місію та йди туди, де ми особливо потрібні. Так, упродовж декілька останніх тижнів наше єпархіальне управління останні декілька тижнів проводить акцію «Книга для солдатів у зоні АТО». Мета проекту – підтримати бойовий дух солдатів, хоча б частково, спробувати відволікти бійців від жахіть війни, які вони бачать щодня. Якщо раніше наші отці та вірячи допомагали бійцям всім необхідним для життя – продукти чи інші речі, то тепер ми намагаємось дати їм духовну поживу – добру українську книжку.

Тернопільська єпархія Української Православної Церкви Київського Патріархату – робить все можливе, щоб гідно представити нашу Церкву в інформаційному просторі.

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.