“Правила життя”-2 від отця Євгена

Ну, що ж друзі. Як показує статистика, тексти, де згадуються ваші нові труси в шафі, користуюся значно більшою увагою, ніж мої глибокі та розлогі богословські трактати. Тим не менше, я все одно надзвичайно радію, коли бачу ваші лайки і репости. Не тому, що в мене комплекси, а тому, що я радий мати однодумців. Особливо таких чудових, як ви. І сьогодні ми продовжуємо роздумувати над новою порцією «правил життя». Ще раз нагадаю – нічого надзвичайного в них немає. Америки не відкрию, але подумати над важливими речами – всіляко заохочую. Отже, почнемо!


23. Рішення про те, йти вам сьогодні до церкви чи не йти, молитися чи ні, постити чи ні, давати милостиню чи ні приймаєте зовсім не ви, а ті сили, що живуть у вас. Це не обставини тримають вас удома, а ваші біси. Їм особливо приємно, коли ви їх не помічаєте та заперечуєте їхню реальність. Можете роздрукувати перше речення цього правила великими літерами та почепити на стіні. Іноді це може мати протверезну дію. Іноді – проносну. Вибачте.

24. Не слухайте постійно музику в навушниках – від цього ви глухнете, повільно, але впевнено. Не читайте зі смартфонів і планшетів, а навіть і звичайних книжок у транспорті. Ви садите очі, яким шкодить постійна неможливість сконцентруватися на літерах. Купіть електронну книжку (читалку) з підсвіткою. Це зекономить не тільки силу грошей в майбутньому, але й ваш зір. І все одно не читайте під час руху.

25. Є люди, які обожнюють причащати своїх дітей, а самі ніколи не причащаються. Коротко кажучи, це виглядає так, що дитину ідеально помили та привели до норми, а потім знову принесли в брудну хату, брудне ліжко та кинули в обкакані пелени. Для дитини важливо не тільки самій бути чистою, але й те, в яку атмосферу родини її повертають із храму. Сучасні діти будуть удвічі щасливими, якщо батьки будуть менше «діставати» їх, а займуться собою, своїм особистим духовним вихованням, культурою та освітою. Якщо ви не можете допомогти з уроками четвертокласнику, то це стається не тому, що ви давно вчилися в школі, а тому, що ви тупі. Вибачте.

26. Вічна проблема сварок у маршрутках за відчинений люк вирішується здоровим глуздом. Якщо в автобусі один люк, а не в кожного свій персональний, то біля нього нехай стають ті, кому спекотно, а тим кому холодно – нехай відходять подалі. Якщо в тебе бракує розуму спочатку подивитися угору, щоб не сісти під люк, а потім раптово виникає нестримне закрити його, закриваючи доступ повітря всім іншим десяткам людей в салоні – ти хвора людина, якій краще їздити в кареті швидкої допомоги. Не будьте такими.

27. Якщо ви випадково знайшли цінну річ, яка вам не належить, намагайтеся обов’язково знайти власника та повернути. Чим вона дорожча, тим більше ви повинні прикладати зусиль, аби не стати злодієм. Той, хто взяв чужу річ, а не повернув – злодій. Я знаю, що це буде важко, бо сам повертав незнайомим людям знайдені айфони. Айфони, розумієте? )


Ви, очевидно, читали першу частину “Порад”, але якщо випадково ні – пробуйте.


28. Уважно подивіться на свій телевізор, тепер на монітор комп’ютера, тепер на фотографії на стіні. Бачите, вони всі горизонтальні (по-простому – лежать, а не стоять)? Це означає, що ніколи не треба фотографувати та знімати відео, тримаючи телефон вертикально, навіть якщо люди, яких ви фотографуєте, пересуваються на двох ногах, а не чотирьох. Для того, щоб вашому фото було зручно, воно повинно «лежати». Виняток лише один – ви знімаєте «сторіс» для інстанграму. Якщо ви мене не послухаєте, ваша фотографія на моніторі буде вузенькою смужкою з великими порожніми, чорними полями там, де могла бути картинка.

29. Багато людей живуть із думкою, що їм хтось «щось винен». Не конкретну річ, яку позичив, а взагалі, все. Діти, батьки, багаті та успішні родичі, священики, волонтери, солдати. Ні, це не так. Ніхто нікому нічого не винен. Вирішуйте свої проблеми самі. Інші можуть вам допомогти, але не мусять. Можуть, якщо захочуть.

30. Якщо ви знаєте, що у вас пітніють долоні – не вітайтеся з усіма своєю гидкою і мокрою рукою. Достатньо привітатися словами та схилити голову на знак поваги. Якщо ви знаєте, що у вас поганий запах із рота – купіть жуйку, частіше полощіть рот, не підходьте близько до людей та не дихайте на них. Якщо ви неприємно пітнієте – беріть запасну футболку чи сорочку на роботу. Не куріть перед самим входом до маршрутки – ніхто не мусить нюхати ваші сморід. Зрештою, намагайтеся підбирати навіть парфуми так, щоб вони не збивали з ніг ні в чому не винних людей. Ми й так нація страждальців.

31. Різниця між курцями тютюну та вейперами в тому, що курці розчісують свою пристрасть, не даючи їй загоїтися, дуже брудними руками, а вейпери – трохи чистішими. Тому, з точки зору православної аскетики, вейпери міняють шило на мило, й особливої різниці в тому, як ви задовольняєте свою пристрасть немає. Раб він є раб, незалежно від кольору кайданків.

32. Жінки часто думають, що чоловіки йдуть до коханок за сексом, великими грудьми та молодим віком. Це не завжди так. Іноді, вони йдуть за смачним обідом, повагою та ставленням до себе, як до принца. Якщо ви не ставитеся до свого чоловіка, як до принца чи короля, він ніколи таким і не стане. Чоловіка треба годувати м’ясом, гроші на яке він заробив і вручив із пафосом, притаманним усім чоловікам. М’яcо це дуже важливий символ. Йогурт зі шматочками фруктів залишіть собі.

Якщо ви не ставитеся до свого чоловіка, як до принца чи короля, він ніколи таким і не стане.
Якщо ви не ставитеся до свого чоловіка, як до принца чи короля, він ніколи таким і не стане.

33. Телевізор це річ, яка робить вас тупішими. Використовуйте його для перегляду документальних фільмів, наукових програм і перегляду Великоднього богослужіння зі Свято-Володимирського патріаршого собору в Києві. Ніяких новин і політичних ток-шоу вам не потрібно. Навіть художні фільми краще замінити на читання книжок. Різниця між ними в тому, що книга змушує працювати вашу уяву та інтелект, а фільм пропонує вже готовий результат. Іноді він може бути кращим за книжку, але на таке розумнішим буде не сподіватися.

34. Якщо ви страждаєте від надмірної маси тіла то повинні знати, що це вас уб’є на кілька років швидше, ніж ваших худих родичів і однокласників. Дієти не працюють. Як варіант – традиційна порада їсти часто але потрохи, а на якомусь етапі просто на два відра в день менше. І я знаю, про що кажу. Священики товсті не тому, що багато жеруть, а тому, що їдять не регулярно.

35. Ніякого Бога у вас в душі немає. Це не можливо догматично, за вченням Церкви. Максимум, на що може людина сподіватися, що в неї може бути благодать Божа після св.Причастя та Сповіді. Та й то, як кажуть святі отці,  дуже не довго. Це треба знати для тих, хто не ходить до церкви. Як у вас з’явиться в душі Бог, якщо ваша душа не оживляється Євхаристією? Без церкви у вас тільки гельмінти. Ніякого Бога (з великої літери) – тільки з малої: божки та ідоли, пристрасті та гріхи.

36. Не купляйте тісне взуття. Не купляйте тісний одяг. Ні, не розтиснеться. Ні, не розійдеться без втрати якості. З людьми так само. Вони не зміняться. Не виправляться. Якщо ви думаєте виходити заміж за злочинця, пияка, злодія, наркомана мріючи про зміни під вашим впливом, моя вам порада – беріть одразу нормального. Люди змінюються, але тільки в гірший бік.

37. Частіше хваліть людей, розпускайте про людей лише «хороші плітки». Ніщо краще не показує внутрішній світ людини, як теми її розмов. Спробуйте, навіть через силу, замість наклепів розповідати іншим про те хороше, що ви знаєте про когось. Як не дивно, але значна частина християн потрапить у пекло не через пристрасне черево, і навіть не через нестримне лібідо, а через свій неприборканий язик, який хоче коментувати висловити своє «я так вважаю» навіть коли його ніхто не запитує. Хто ти взагалі такий, щоб щось «вважати»? Лауреат Нобелівської премії по фізиці? Доктор філософії у галузі богослів’я? Відомий блогер і тернопільський священик? Якщо ні, то набирай святу воду в рот як тільки з’явилася нова безцінна думка про владу, тещу, сусідів, завод Рошен, і медичну реформу.

Різниця між фільмом та книгою в тому, що книга змушує працювати уяву та інтелект
Різниця між фільмом та книгою в тому, що книга змушує працювати уяву та інтелект

38. Ніколи в житті не беріть кредитів. Ніколи не беріть кредитів у своєму житті. Я написав це двічі для того, щоб виключити можливість того, що мене не зрозуміють, а це дуже важливо! Якщо ви не змогли дати собі ради з власними грошима, то у переконливій більшості випадків ви не можете розумно витратити й чужі кошти. Окрім того, кредит це не коли тобі позичають через те, що в тебе є блиск у очах, паспорт і ідентифікаційний код, а тому, що чекають на величезні відсотки, які ви заплатите своїм «благодійникам». Не купляйте речі, які вам не потрібні. Вам не потрібен айфон. Вам не потрібні тисячі дорогих «статусних» речей, заради яких ваша мама мила задницю старому сенйору в Італії чи Іспанії. Майте совість, якщо вже розуму не маєте. І звісно, платіть вчасно всі рахунки, а за інтернет платіть на два тижні швидше.

39. Християнські та побожні народи не ті, що будують багато церков, а ті, що облаштовують багато пандусів. Це ті країни, де турбуються про ближніх, дітей, сиріт, біженців, немічних, пенсіонерів, людей з інвалідністю, допомагають людям у біді не тільки часом і смсками, але й коштами. Любляче серце навіть про тварин турбується. Тому, пам’ятаймо, що називати себе християнами треба не тим, хто відвідує церкву, а тим, хто намагається церкву приносити в серця людей. «Так нехай сяє світло ваше перед людьми, щоб вони бачили ваші добрі діла і прославляли Отця вашого Небесного». (Мф.5:16)

40. Ви не мусите сміятися з тупих жартів свого начальника. Не бійтесь його. Начальники схожі на собак, які зчитують ваш страх чи впевненість. Якщо ви боїтеся його, він починає гавкати. Якщо ви починаєте гавкати – боятися починає він. Отже, ви не мусите лайкати кожне його фото та захоплюватися мудрістю під кожним постом у фейсбуці. Намагайтеся зберігати власну гідність хоча б у тих випадках, коли це можливо. Вас ніхто не покарає, якщо ви не будете вести себе як скоморох. Навіть мене, а я взагалі не ніякий не начальник, сильно б дратували всі ці лукаві «осанни», які лунають не від поваги чи любові, а через банальний тваринний страх і користь. Бути плазуном – гріх не тільки перед Богом, але й здоровим глуздом. Бійтеся Бога та гріха. А начальник теж людина й боїться своєї жінки та мами.


Ви можете поставити лайк, зробити поширення чи прокоментувати цей текст.


41. Світом керує не любов і краса, а заздрість і жадібність. Тому, якщо у вас є друзі, здатні пережити ваші успіхи – цілуйте їм ноги. Це представники «Червоної книги» – таких на землі майже не залишилося. На перший рівень досконалості – співчувати вашим проблемам – ще з бідою знайдуться бажаючі. Але от тішитися з ваших досягнень бажаючих майже немає – це вищий духовний і моральний пілотаж. Це треба свідомо працювати над собою.

42. Поважайте приватність інших людей. Не відкривайте чужих таємниць. Не виставляйте в публічний доступ чужу переписку. Не давайте іншим людям номера особистих телефонів без дозволу власника. Будьте людиною, на яку можна покластися. Окрім того, немає нічого таємного, що не виясниться. І рано чи пізно ви будете відповідати за свою поведінку. Завжди ставте себе на місце інших людей, і згадуйте про карму навіть не будучи індусом. Іноді те, що ви вважаєте забавкою, для когось може бути доволі принциповою справою. Ви ж не хочете, щоб вам випадково впала на голову цеглина? Людина, яку ви образили чи принизили може не бути християнином, але може зловити вас за горло через багато років не лише в переносному, але й у прямому сенсі. Думайте про це, перш ніж гратися з емоціями інших. Інтернет це цілком фізична річ. У деяких країнах за “лайки” садять до в’язниці.

43. Не накручуйте себе. Не нийте. Наше життя не завжди смачний шматок пирога. Іноді це дуже гіркі та несмачні ліки. Все ж, це аж ніяк не дає нам підстав постійно заганяти себе в депресію. Коротко кажучи, депресія це складне психічне захворювання, яка в ідеалі мало б мати якусь причину. Наше неадекватне сприйняття світу, себе та людей довкола сприяє тому, що ми придумуємо собі свою депресію «на пустому місці», а потім відчуваємо насолоду від своїх мук: – а я ж казав, що так буде! Не накручуйте себе. Не нийте. Не панікуйте. Цей світ кольоровий. У ньому безліч цікавих і позитивних речей. І помічати тільки чорні смуги можуть люди, яким потрібен психіатр.


(Далі буде…)

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.