Священик Тернопільської єпархії взяв участь у роботі круглого столу

23 грудня в Києві відбулося робоче засідання круглого столу «За щасливе майбутнє України», який ініціювали ВГО «Спілка християнських письменників України» (СХПУ), на чолі з Костянтином Шаповаловим та Микола Маломуж – голова Вищої Ради Народних зборів України. Метою круглого столу «За щасливе майбутнє України» є започаткування в Україні платформи, яка б сприяла об’єднанню громадського суспільства та інтелігенції у боротьбі проти закритого політичного клубу та дозволила б громадськості бути почутою владою.

У роботі круглого столу брали участь провідні діячі культури, журналісти, видатні науковці, представники духовенства всіх християнських конфесій України, громадських організацій, профспілок, депутати різних скликань. Українську Православну Церкву Київського Патріархату на заході представляв архієпископ Чернігівський Євстратій (Зоря), який виклав позицію Київського Патрірахату щодо боротьби з корупцією, а також клірик Тернопільскої єпархії протоієрей Євген Заплетнюк, член СХПУ.

IMG_6216

У ході дискусії на Круглому столі дуже емоційно обговорювалася гостра політична криза в Україні, ризик розколу країни, який ще залишається нагальним, втрата державою орієнтирів розвитку країни, втрата владою довіри у суспільстві і неспроможність вирішувати питання, що загрожують існуванню України як держави.

Майже всі присутні на круглому столі – представники духовенства, громадських організацій, культури та мистецтва – підіймали питання корупції, як внутрішнього ворога країни, загроза від якого більш небезпечна, ніж загроза від зовнішньої агресії. Небезпечним вважають представники науки, освіти, культури та кіно занепад цих важливих для здорового існування кожного суспільства сфер життя. Вражали цифри щодо масового закриття бібліотек по всій країні та повної відсутності фінансування наукових установ, установ культури та мистецтва.

Представники церков теж не залишилися осторонь суспільних питань, в тому числі проблеми корупції. Порятунком у такій небезпечній ситуації, у якій опинилася країна навіть не через війну, а через корупцію, популізм людей при владі, їх повне небажання повернутися лицем до простих людей, присутні на круглому столі вбачають повернення влади народу. Для цього були запропоновані конкретні кроки, які знайдуть відображення у резолюції Круглого столу, яка після доопрацювання буде опублікована.

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


 

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.