Подячний лист Святійшому Патріарху Філарету

Його Святості, Святійшому ФІЛАРЕТУ,
Патріарху Київському і всієї Руси-України,
Предстоятелю Української Православної Церкви
Київського Патріархату.
Учасників семінару для працівників
єпархіальних прес-служб УПЦ Київського Патріархату

ПОДЯЧНИЙ ЛИСТ

Святійший Владико! Милостивий наш Архіпастир і Отець!

Цим листом ми, учасники першого навчального семінару для працівників єпархіальних прес-служб Української Православної Церкви Київського Патріархату, який відбувся 2-4 квітня 2015 року в м.Києві, передусім хочемо засвідчити свою вдячність та синівську пошану до Вашій Святості.

Гібридна війна Росії з Україною з одного боку, а церковне розділення – з іншого, а також чимало інших актуальних тем сьогодення, вимагають від кожного українця тонкого розуміння їхньої суті. Тим більше, це очікується та навіть вимагається «згідно посади» від працівників церковних ЗМІ, представників єпархіальних прес-служб. Саме на їх плечах лежить послух формувати об’єктивну думку про нашу Церкву, як у миру – поза церковною огорожею, так і в межах нашої спільноти – посеред віруючих братів і сестер. Все те, що відбулося в Церкві, або з відбувається з Церквою потрібно опрацювати, осмислити та правильно донести до всіх, кому буде корисно отримати таку інформацію.

Важливість тем, які лежать у сфері професійних інтересів працівників єпархіальних прес-служб, вимагають від них не лише особистої участі та ентузіазму чи безумовної відданості своїй справі, але в першу чергу, фахового підходу й професіоналізму. Саме тому організований із благословення та всебічного сприяння Вашої Святості тренінг-семінар мав особливе значення для перспектив розвитку нашої Церкви. За кілька днів представники майже всіх єпархіальних Управлінь, а це майже три десятки людей, що активно виступають у пресі від імені Київського Патріархату, мали можливість здобути цінні практичні та теоретичні навички, необхідні для подальшої роботи на благо Помісної Церкви.

Зазвичай, працівники наших церковних прес-служб є не професійними журналістами, але церковно- та священнослужителями, основна освіта в яких – богословська. Саме тому, кожна ініціатива, спрямована на підвищення загальної грамотності та якості їх роботи в ЗМІ, має неймовірну вагу для загальної якості інформаційної продукції УПЦ Київського Патріархату.

За кілька днів проведених на тренінгу ми мали можливість ознайомитися з особливостями роботи найвідоміших українських редакцій – «5 Канал», радіо «Свобода», телеканал «112» та ін. Ми прослухали лекції про організацію взаємодії прес-служб єпархій. Дізнались про теми, які цікавлять ЗМІ та їхню аудиторію. Мали можливість разом із професійними лекторами обговорити та провести практичні вправи щодо участі в теле- та радіоефірах, проведення єпархіальних акації для представників ЗМІ, в тому числі – навчалися проводити прес-конференції.

Кожен із учасників тренінгу під наглядом досвідчених журналістів-медійників мав можливість підготувати свій виступ на телебаченні, після чого – отримати професійну оцінку та поради, щодо свого сюжету. Ми вчилися готуватися до виступів перед журналістами, як поводитися з «важкими» запитаннями, тощо. Окремо слід згадати про отримані знання стосовно робити Церкви в мережі Інтернет. Професійні медійники та розробники веб-сторінок давали цінні поради, як зробити власну сторінку в мережі більш популярною. Окремо обговорювалися питання участі Церкви в соціальних мережах, торкаючись також і технічних деталей та інструментів, які зможуть зробити роботу більш працівників єпархіальних прес-служб більш ефективною, а значить принесуть ще більше користі Церкві.

Від імені єпархіальних Управлінь УПЦ Київського Патріархату, церковних редакцій та регіональних прес-служб, усіх наших читачів, глядачів та слухачів, і звичайно, від себе особисто, ще раз висловлюємо велику подяку Вашій Святості за розуміння та всебічну допомогу в організації та проведенню першого навчального семінару для працівників єпархіальних прес-служб.

У Вашій особі ми щиро дякуємо всім, хто був причетний до організації цього заходу. Передусім Андрію Ковальову, який взяв на себе титанічну працю з його організації, комунікував з нами ще з часу підготовки до самого завершення, проявивши себе з найкращого боку, як чудовий організатор, інтелектуал, який присвятив своєї все життя улюбленій справі – Церкві та журналістиці. Дякуємо архієпископу Євстратію, який відвідав наш захід та передав від Вашої Святості благословення та слова настанови. Дякуємо Преосвященному Агапіту, який зробив наше перебування в Свято-Михайлівський обителі максимально комфортним та зручним. Дякуємо за співпрацю Київського Патріархату з ГО «Інтерньюс-Україна», на базі якого було проведено наш тренінг-семінар.

Іноді, для того, щоб оцінити рівень проведеної справи чи якоїсь події, її треба порівняти з аналогічною. Оцінюючи рівень нашого заходу, ми поки не маємо з чим його порівняти, оскільки подібна ініціатива була втілена вперше. Все ж, варто підкреслити, що ми стали свідками однієї з найбільш вдало організованих акцій Київського Патріархату, яку було проведено на високому організаційному та освітньому рівні. Знання, отримані учасниками, неодмінно матимуть вплив на подальше формування церковних ЗМІ в Україні.

Із синівською повагою та вдячністю до Вашої Святості –

Учасники першого навчального семінару – тренінгу для представників єпархіальних прес-служб УПЦ Київського Патріархату

(підписи учасників 36 чол.)

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.