Святкування на честь Святого Томи - покровителя вчених і богословів

Святкування на честь Святого Томи – покровителя вчених і богословів

30 січня 2016 року, з благословення Високопреосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького, протоієрей Євген Заплетнюк був присутній на святкуваннях Дня Святого Томи – покровителя вчених, теологів, викладачів та студентів, що пройшли в Інституті релігійних наук св.Томи Аквінського в Києві. Це вищий богословський навчальний заклад Римсько- католицької Церкви в Україні.

Окрім святково богослужіння, яке очолив арх. Петро Мальчук у каплиці Інституту, в рамках урочистостей, новопризначений апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті прочитав відкриту лекцію на тему «Літургія між Сходом і Заходом».

Святкування на честь Святого Томи - покровителя вчених і богословів
Святкування на честь Святого Томи – покровителя вчених і богословів

Монсеньор Ґуджеротті є знавцем східних мов, літератури та літургії. Викладав патрологію, літургіку та східне богослов’я у Богословському Інституті та Інституті  Екуменічних студій у Вероні. Переїхавши до Рима, викладав патрологію та вірменську мову й літературу в Папському Східному Інституті. Володіє латиною, грецькою, вірменською класичною та сучасною, англійською, французькою, російською, білоруською та курдською мовами. Під час зустрічі 12 січня 2016 з арх.Ґуджеротті, Президент Порошенко прийняв вірчі грамоти та обговорив можливість питання візиту Папи Франциска в Україну.

Після цікавої історично-богословської лекції, лектор відповідав на питання аудиторії, зокрема – стосовно сучасних католицько-православних стосунків в Україні та світі. По завершенню лекції відбулася відкриття фотовиставки Ольги Рибачук «Подорож життя», присвяченої діяльності домініканців в Україні.

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.