Родини героїв відвідали батьківщину святого Амфілохія

12 травня 2016 року, з благословення Високопреосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького, члени родин загиблих військових Тернопільської області здійснили паломницьку поїздку в село Мала Іловиця, що на Шумщині. Представники майже двох десятків родин мали можливість відвідати рідне село преподобного Амфілохія Почаївського та помолитися на святковому богослужінні, що відправлялося там із нагоди чергової річниці прославлення Преподобного.  Неподалік від родинної хатини отця Йосифа  Головатюка, згодом – преподобного Амфілохія, віруючі Київського Патріархату декілька років тому звели  прекрасний дерев’яний храм, а нині облаштовується монастир,  за який нині відповідає  ігумен Ніфонт (Карпінський).

Нагадаємо, що це вже друга така поїздка до великої української святині. Вперше Малу Іловицю на запрошення настоятеля місцевого храму прот.Андрія Любуня вдови, матері та діти українських героїв відвідали минулого місяця – під час чергової триденної зустрічі членів родин загиблих військових. Паломництво до Іловиці та Джерела св.Аннни справили велике враження на всіх учасників, а тому всі присутні виявили бажання повертатись сюди знову й знову.

Групу супроводжували прот.Євген Заплетнюк, духівник родин загиблих Героїв Тернопільщини та психолог, психотерапевт, к.п.н Світлана Гусаківська.

IMAG2007 (Large)

День прославлення великого українського святого та цілителя преп.Амфілохія став ще однією нагодою зібратися разом і помолитися за духовне та фізичне зцілення всіх, хто постраждав від російської окупації, а також, став ще одним днем молитви за упокій душ спочилих усіх відомих і не відомих нам українських героїв. Чимало присутніх на богослужінні членів сімей військових приступило до святих таїнств Сповіді та Причастя. Також паломники мали можливість прикластися до чудотворної ікони преп.Амфілохія з його святими мощами та іншою унікальною реліквією – Св.Євангелієм преподобного Амфілохія. Закінчилося богослужіння освяченням води та помазанням богомольців єлеєм, освяченим на мощах святого.

IMAG2023_BURST003 (Large)

Після богослужіння, пообідавши, учасники зустрічі мали можливість разом із своїм духівником і психологом поспілкуватися в дружній і невимушеній атмосфері, поділитися своїми радощами та скорботами, висловитися про отриманні враження від паломництва.

Дорогою додому автобус із членами родин відвідав с.Залісці, що в Збаразькому районі. Там, на місцевому кладовищі їх зустріли батько та мати загиблого на Луганщині, від куль снайпера, українського воїна Андрія Чабана. Протоієрей Євген Заплетнюк звершив на могилі воїна Андрія заупокійне богослужіння, а всі присутні проспівали «Христос Воскрес!».

Від імені всіх учасників паломництва висловлюємо найщирішу подяку всім, хто долучився до його організації, та зробив його можливим. Нехай Господь щедро благословить вас за кожне добре діло.

Прес-служба Тернопільської єпархії 

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.