Протоієрей Євген поблагословив марафон пам’яті Героів

23 лютого 2016 р. у Тернопільському національному економічному університеті було проведено мистецький марафон пам’яті подвигу Героїв Небесної сотні «Вони змінили хід історії». Із благословення Високопреосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького, на запрошення організаторів, молитвою та пастирським словом захід відкрив прот.Євген Заплетнюк, духівник родин загиблих Героїв Тернопільщини.

Після молитви, звертаючись до присутніх, священик закликав молодь продовжити працю по розбудові України, яку розпочали наші сучасні герої і, дивлячись на їхні подвиги, наслідувати їх у своєму повсякденному житті. Отець Євген пригадав присутнім про те, що чимало попередніх поколінь студентів вірили в те, що в їх руках будівництво доброї долі своєї держави. Але лише тепер, коли змагання за нашу незалежність та територіальну цілісність з теорії та розмов перейшли в практику, та уже забрали тисячі невинних жертв, Україна потребує своїх нових творців і патріотів. Жити для України – зовсім не означає померти за неї. Жити для України означає добре виконувати свою роботу, кожен на своєму місці. Жити для України це означає, що викладач – добре навчає, а студент – добре навчається. А пам’ять про студентів і викладачів університету, які віддали своє життя за нас і нашу добру долю, нехай буде для всіх нас найкращим стимулом для вдосконалення. Священик, також, закликав молитися за упокій усіх відомих і невідомих героїв, а також тих, хто зараз перебуває на передовій, зі зброєю в руках боронить нашу землю від окупанта.

IMG_9810 (Large)

Після благословення священика, мистецький марафон продовжив ректор університету, доктор економічних наук, професор Андрій Ігорович Крисоватий. Він наголосив, що після буремних подій Майдану світ відкрив Україну для себе по-новому. І саме завдяки подвигу Героїв Небесної сотні тепер її знають як надзвичайно мужню і відчайдушну, духовно багату і єдину націю, яка до останнього подиху захищатиме те, що дороге її серцю: Землю, Волю, Свідомість і Майбутнє. Андрій Ігорович зачитав поезію Людмили Максимлюк «А сотню вже зустріли небеса».

Також, Андрій Ігорович подякував отцю-протоієрею Євгену за співпрацю з навчальним закладом та на згадку про мистецький марафон вручив йому грамоту-подяку. В свою чергу, священик подякував ректору за існуючу співпрацю ТНЕУ з Київським Патріархатом, а також – за гостинний прийом родин Героїв Тернопільщини. Бо саме Тернопільський національний економічний університет гостинно прийняв у свої стіни, під час останньої зустрічі, одразу кілька десятків родин, що втратили своїх рідних під час російсько-української війни.

Упродовж чотирьох годин поспіль звучало поетичне й пісенне слово, присвячене світлій пам’яті невинно убієнних героїв. Поезії, сповнені болю, жалю і гордості, читали декани факультетів, їх заступники, викладачі, студенти. Загалом на марафоні пам’яті прозвучало близько 200 творів, присвячених Воїнам Світла.

Минуться темні часи. Закінчиться війна, стануть стриманішими емоції. Але залишиться поезія, у якій збережеться новітня історія України, історія народження справжніх героїв та патріотів. І ще залишиться Пам’ять. Пам’ять про небесне воїнство, яке назавжди змінило хід нашої з Вами історії. Герої не вмирають! Слава Україні!

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.