Відбулась восьма зустріч родин Героїв Тернопільщини

Три дні – з 15-го по 17-те квітня 2015 р., тривала чергова, вже восьма, зустріч родин загиблих героїв Тернопільщини. У програмі психологічної та духовної реабілітації взяли участь представники майже чотирьох десятків осиротілих родин наших захисників і визволителів. Разом із досвідченими психологами, психотерапевтами та священиками члени сімей, а це – діти, дружини, батьки та матері героїв, проходили черговий курс внутрішньої віднови та зцілення.

Цього разу, зустріч було проведено на базі Кременецького лісотехнічного коледжу. Із благословення Високопреосвященнішого Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького УПЦ Київського Патріархату, групу супроводжував постійний учасник зустрічей, духівник родин – прот.Євген Заплетнюк. Також, у проекті взяв активну участь військовий капелан прот.Андрій Любунь. Отець Андрій не лише був присутнім під час роботи в групах, але й чимало потрудився для організації заходу.

Перший день, окрім спільної молитви та роботи з психологами, запам’ятався чудовими екскурсіями до місцевого краєзнавчого музею, Богоявленського монастиря та Замкової гори. Також, привітати дорогих гостей міста прибув мер Кременеця Олексій Ковальчук. Олексій Андрійович запевнив родини, що завжди сприймав біль від втрат наших героїв, як власний біль, а тому запевнив їх у всілякій підтримці, на рівні своїх можливостей та компетенції. Закінчився перший, надзвичайно насичений день молитвою та неформальним спілкуванням учасників.

Другого дня, після ранкової молитви та сніданку, учасники зустрічі відбули в справжнє паломництво до місцевих святинь. Члени родин наших героїв побували на батьківщині святого Амфілохія Почаївського, що в селі Мала Іловиця, Шумського району. Тут настоятель храму – прот.Андрій Любунь розповів гостям надзвичайно історію будівництва обителі, а також, розповів чимало цікавого з житія святого отця Амфілохія. Після того, як присутні оглянули храм та більше дізналися про це святе місце, священнослужителі звершили заупокійну літію за полеглих на полі бою наших військових. Причому, згадували всіх солдатів поіменно – кожного з наших рідних.

По закінченні заупокійного богослужіння зі словом до присутніх звернувся прот.Євген Заплетнюк. Насамперед, отець Євген подякував настоятелю прот.Андрію та наміснику монастиря – отцю Нифонту за теплий прийом, радість спільної молитви та можливість прикластися до святих мощей угодника Божого Амфілохія. Звертаючись до богомольців, священик запевнив, що молитва на українських патріотів ніколи не буде перериватися в наших храмах. На завершення зустрічі присутні поклонилися чудотворній іконі святого Амфілохія, а намісник – отець Нифонт помазував освяченим єлеєм.

В обителі святого Амфілохія
В обителі святого Амфілохія

Інша святиня, яку прочани відвідали того дня – джерело Святої Анни, що бере свій початок на східній околиці с.Лішня, Кременецького району. Помолившись Богу, всі щедро вмились та скуштували неймовірно прозоро, смачної та цілющої води зі святого джерела.

Після щедрого, хоча й пісного обіду, програма продовжилася зустріччю з психологами в малих групах. А далі, працівники місцевого будинку культури запросили гостей на чудову мистецьку програму. Для членів родин героїв було виконано вірші та пісні на патріотичну, національну тематику.

Закінчився день неймовірно цікавим майстер-класом психолога Віталії Мушій. Усі бажаючі мали можливість вивчити автентичну техніку розпису писанок. Навіть у тих, хто робив це вперше, під керівництвом досвідченої майстрині звичайні курячі яйця перетворювалися на справжні витвори мистецтва!

Третього дня ранок почався із молитви у Преображенському соборі Кременця. Гості міста скористались нагодою побувати в одному з найвеличніших храмів Київського Патріархату та прикластись до його святинь. Далі – подорож славнозвісним Кременецьким ботанічним садом – унікальною пам’яткою загальнодержавного значення. Гості мали можливість насолодитися неймовірною красою рідкісних рослин, теплою, сонячною погодою та добрим спілкуванням у колі єдиної родини. Продовжилося спілкування в малих групах із психологами та священиками. А далі, по обіді, спільне, заключне коло, на якому кожен із учасників проекту мав можливість поділитися з присутніми власними думками та побажаннями.

Звичайно, кожна зустріч родин загиблих героїв – унікальна. Кожна зустріч має свою неповторну атмосферу, особливу програму та певні сподівання організаторів. Усе ж, цього разу зустріч у Кременці запам’ятається ще й тим, що до родин героїв із Тернопільщини завітали представники родин Чернігова. Родини двох регіонів не лише знайомилися між собою та ділилися переживаннями горя, але й обмінювалися досвідом вирішення великої кількості соціальних питань, з якими, чомусь, надто часто зустрічаються члени родин загиблих військових. Чернігівчани розповіли про свій досвід та діяльність, а також – запросили представників родин героїв Тернопілля до спільної праці та об’єднання в одну велику, всеукраїнську родину Героїв.

Іншою особливістю зустрічі стало те, що зустріч у Кременці – перша з двох зустрічей, запланованих на ці дні. Організаторами було прийнято рішення, що через велику кількість учасників буде доцільно розділити одну велику групу на дві менших, для того, щоб мати змогу приділити кожному з учасників більше уваги. А тому, вслід за триденною програмою, проведеною в Кременці,  вже найближчої неділі в Тернополі відбудеться одноденна зустріч родин Героїв за особливою програмою.

Проведення подібних реабілітаційних програм – це наша вдячність людям, які ціною безцінних втрат своїх рідних – дітей, чоловіків, батьків подарували нам свободу та мирне небо над нашою головою. І доки ми будемо пам’ятати, що ми всі в невідплатному боргу перед ними – доти нашу Україну не здолати жодному окупанту. Разом ми сильніші! Помагай нам Боже перемогти і не забути жодного героя та жодну осиротілу родину. І це великий привілей та щастя, долучитися до такої почесної місії Київському Патріахату – Церкві свого народу!

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.