“Закликаю всіх до молитви за Україну та рішучих дій”

“Тернопільське Інформаційне Бюро” запитало у відомого церковного діяча, протоієрея Євгена Заплетнюка, які він бачить шляхи виходу із сьогоднішньої ситуації, яка склалася в Україні. І ось, що він відповів:

Передбачати майбутнє, котре змінюється на Майданах держави буквально щохвилини – справа невдячна. Я всього лиш простий священик, а не пророк. Можу хіба поділитися власними міркуваннями щодо того, що вже відбулося.

Як людині, котра пов’язує своє майбутнє лише з Україною, мені безперечно болить все те, що наче на екрані якогось військового фільму, нині відбувається на наших очах. Я був і на Київському Майдані, і звичайно ж, на нашому, Тернопільському. Можу запевнити всіх своїх однодумців, що вважаю там нашу присутність і висловлення думки щодо майбутнього країни – священним обов’язком кожного християнина.

Якщо хтось вважає себе повноцінною людиною, християнином, українцем, але при цьому задовольняється пасивним спогляданням телевізора чи гортанням стрічок соціальних мереж – він грішить проти Істини, проти Бога та Церкви, проти майбутнього своїх дітей та внуків. А правда тут одна: якщо влада перестала захищати інтереси народу – це злочинна влада. Це вже не Українська влада. Це антиукраїнська влада, якій для того, щоб не помножувати зло та людські скорботи надалі, варто скласти свої повноваження. Це потрібно Україні.

“Закликаю всіх до молитви за Україну та рішучих дій”

Всяка влада від Бога лише до того часу, поки виконує Його закони. Якщо почалось невиправдане насилля, вбивства, грабежі, корупція, офіційно узаконена диктатура – мовчати на це гріх, а кожен, хто мовчки спостерігає за цим сам стає на бік злочинців.

Наскільки я розумію, зараз триває зміцнення фізичної влади команди Януковича, котрій важливо не просто перемогти битву, але війну. Вони прагнуть зробити все, щоб незалежно від тог,о коли саме відбудуться нові вибори, зберегти для себе Межигір’я, золоті унітази, крадені банки та заводи. І головне – щоб при цьому не були покарані за свої злочини. В них об’єктивно – відступати немає куди. Позаду Москва, але й там вони вже були. Сподіватися на те, що влада сама складе повноваження – було б дуже нерозумно та недальновидно. Не для того вони все стільки років розкрадали та нищили, щоб в один прекрасний момент з цим розпрощатися та за все відповісти. Люди повинні це розуміти в першу чергу.

Я пригадую, як наші дорогі та високопатріотичні Тернополяни за 50, а навіть за 20 гривень голосували за Януковича або «проти всіх». Вони повертались додому цілком задоволені собою та вдалою оборудкою. Звісно, ніхто з них не думав, що ці 20 гривень будуть ціною майбутнього не якоїсь абстрактної держави з назвою Україна, а їх особистим майбутнім. Чи не кожна родина відправляла когось шукати кращої долі за кордон. Сьогодні можна звинувачувати у своїх бідах кого завгодно: Януковича, Хоптяна, Гоча, Федика. Хотілося б лише нагадати, що вони нам не з неба впали, їх власними руками обирали в різний час люди, в тому числі й Галичани. Прийшов час виправляти свої помилки – зараз або ніколи.

Як людина віруюча, я закликаю всіх до молитви за Україну, до миру та спокою. Але й до рішучих дій. Пам’ятаймо, що сильну Україну для нас ніхто не буде будувати, якщо цього не робитимемо ми самі. Поки що – це розмінна монета в руках олігархів, діти яких знають англійську краще за українську. От і робімо висновки, яке майбутнє вони для себе вже визначили, а яке для нас.

Наостанок нагадаю цитату апостола Павла, котру він писав в тому числі й усім нам та нашій владі

«Коли ж ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили ви один одного!». Гал.5:15

Джерело: ternopilinfo.com

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.