Після Всенічної на Зішестя Святого Духа

Ми щойно з вами звершили перші богослужіння добового кола – вечірню та утреню, які в поєднанні з першим часом складають Всенічне бдіння. І якщо всі люди будуть святкувати своє свято Трійці лише завтра, то тільки тому, що не знають про те, що в Церкві день починається з вечора попереднього дня. Ми вже з вами проспівали радісний тропар свята, згадали та пережили в тій мірі, в якій Господь дозволив нам згадати та пережити радість свята П’ятидесятниці. Ми вже маємо радість спостерігати прикрашений зеленню храм, яка, як ви знаєте, символізує життя. Будемо сподіватися, що Господь Бог бачить наше серце, бачить наш розпорядок дня, який сьогодні був наповнений молитвами. Надалі будемо просити Христа, щоб наша кількість цих молитов переросла в якість.

Сердечно вітаю вас із нинішнім святом – воно направду вже почалося, а на богослужінні ми вже його пережили, стали свідками та учасниками. Нехай же Святий Дух, Який засновує свою Церкву та наповняє силою Апостолів Христових, дає силу і кожній людині, яка приходить до церкви та торкнеться нині і наших сердець.

8e92f4bd0553d8469327b660e5221188

Ми називаємо Церкву святою не тому, що ми всі праведники, та робимо Її святою тим, що приходимо до неї. Насправді все точно навпаки. Ми всі грішники, і черпаємо святість і благодать, освячуємося саме тим, що приходимо до храму Божого. Церква освячується непрестанно Святим Духом, Який нині вперше зійшов на Апостолів.

Дякую за спільну молитву та вашу небайдужість. Коли Господь помножував хліби та здійснював чудеса, то за Ним ходило тисячі людей. У Святому Писанні так і пише – одного дня наситив п’ять тисяч людей, не рахуючи жінок і дітей. Коли ж Господь пішов молитися в Гефсиманський сад, то повернувшись побачив, як поснули навіть найближчі його учні. Так і нині наш благочестивий український народ спить, а ми мусимо брати на себе той тягар Христовий легкий.

Ми зараз із вами переживаємо певні незручності, бо, звісно, краще було б бути вдома та дивитися телевізор лежачи на канапі. Але Господь дозволив нам бути тут, скласти Йому ще ці скромні молитви, та завдяки цьому й іншим богослужінням і Таїнствам прощає наші гріхи. А їх є безліч. Отже, Він дав шанс і сили боротися з гріхам і виправитися.

Ангела Охоронця вам, Ще раз вітаю зі святом. Слава Ісусу Христу!

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.