Якщо виграв піп-сепаратист, то програла вся Україна

Одразу попереджаю. Цим текстом я не відкрию вам нічого нового. Мої постійні читачі чудово знають моє ставлення до телебачення та різного роду телевізійних шоу. Цю замітку я, радше, роблю для самого себе. Щоб зафіксувати власні думки про це на кінець квітня 2017-го. Можливо, колись вони зміняться. Хоча, якщо відверто, сам я не дуже в це вірю.

На шоу «Голос країни» переміг священик Московського Патріархату. Такий собі отець Олександр. Милий, розумний, голосистий,чистенький. Безумовно, талановитий. Принаймні, якщо порівнювати зі мною, а не з Катею Чілі. Але я навіть не про це.

Його перемога, як я і передбачав, викликала справжній фурор, і не тільки в мережі, але й в оффлайні. Люди залюбки, при першій кращій нагоді, з великим захопленням обговорюють його неймовірний голос і благочестивий образ. Принаймні, ту картину цього образу, над якою чудово попрацювала студія 1+1. Повірте, в реальному житті настільки ідеальних людей мені зустрічалося дуже мало. Навіть у Церкві, де я свідомо живу половину свого земного буття. Від цих продемонстрованих єлейно-пасторальних картин мимоволі закрадається думка: а чи не хоче хтось нас випадково пошити в дурні? Щось це все виглядає надто ідеально! Особисто я переконаний, що це чергова телевізійна маніпуляція. І стверджувати це в мене є чимало очевидних причин.

Просування бренду «московського патріархату з людським обличчям» це тонка бісівська задумка, адресована нашому бидлу, яке не може і не хоче відрізняти «праву руку від лівої», а чорного від білого. Ви мусите знати, що диявол реально діє в наш час, і спокушати він буде нас речами, які начебто не мають вигляд прямого богоборства. Звичайно, диявол – це не тупий цап зі смердючими ратицями зі старих церковних картин. Диявол – це витончений естет, знавець мов, літератури, який носить білі сорочки з запонками, користується найкращими парфумами. І вже, звісно, знає коли поставити кому в реченні, і як пишеться «не» з дієсловами.

І, до речі, він просто обожнює з веселим сміхом спостерігати за тими людьми, які називають себе сатанистами. Йому ніяк не зрозуміло, навіщо персонажі, які хочуть бути його послідовниками, не стрижуть та не миють своє брудне волосся, роблять татуювання, носять шкіряний одяг, рідко приймвають душ і свідомо зловживають хімічними залежностями. Навіть диявол вважає цих людей хворими та недорозвинутими. Останні дві тисячі років Сатана має інше хобі – він прикидається Ангелом Світла. І йому не потрібні співробітники, які не вміють маскуватися.

У дійсності, ворог людського роду придумав для нас щось страшніше, щось більш небезпечне. На мові Церкви це явище називається «прелестю». Це найбільш небезпечний стан людини, в якому вона перестає бачити своє справжнє духовне становище. Ось тут і розпочинається реальна бісовщина! Слово «прелесть» – це спроба перекласти грецьке слово «πλάνη» («плані») – помилка, похибка, – наявними в нас мовними конструкціями. «Лесть» – тут – брехня. А «пре» – це щось, у більшість степені. Отже, прелесть – це брехня в найбільшій степені з усіх можливих. Чому? Тому, що в цьому стані ми починаємо брехати самі собі. Бачите, коли ми обманюємо інших, ми все-таки істиною володіємо, однак не хочемо її комусь відкривати заради певного зиску. А у випадку прелесті ми самі втрачаємо Істину, спочатку свідомо, а потім – проти власної волі.


Чим ви кращі за гомосексуалістів? (Спойлер: по суті, нічим)


Даруйте, за довгенький відступ від нашої теми. Це було потрібно для того, щоб нарешті сказати про основне. Церква відкрито попереджує, що оскільки існує така хвороба, як прелесть, ми повинні бути дуже обережними зі своїми відчуттями. Вони можуть бути помилковими та небезпечними в той час, коли нам самим ці ж речі видаватимуться цілком святими та безпечними. Так буває не лише з тими людьми, які причащаються один раз на рік. Вони постійно траплялися навіть із найбільшими святими. Вся різниця між святими та нами в тому, що диявол спокушає всіх, але святі не піддалися йому, а ми піддаємося. Світ довкола себе ми оцінюємо не через волю Божу, а через призму власної обмеженості.

Саме з цієї причини я закликаю до обережності кожного, хто легко захоплюється (будь-чим), хто легко робить однозначні висновки про складні речі, і головне, ніколи не сумнівається у власній безпомилковості. Не всі речі, які ви бачите, є насправді такими, якими вони вам видаються. У дійсності все те, що ми вважаємо об’єктивною істиною є лише прочитанням певних речей у поєднані з нашими особистими психічними, ментальними, і звісно, духовними інтерпретаціями. Одного разу Господь, розповідаючи учням про найважливіші для людей речі, вразив їх нечуваними раніше словами: «блаженні чисті серцем, бо тільки вони зможуть побачити Бога». Не мають значення ваші фізичний зір і власні тілесні переживання. (Вони, звісно, важливі – але в інших моментах). У нашій розумові найголовніше збагнути, що все залежить не від того, на що ми дивимося, а від того, які в нас окуляри!

Ось дивиться людина виступ по телевізору спів людини в рясі. Що вона бачить? Вона бачить чудового, чистенького священика з прекрасним голосом. Ручки склав побожно так… Вона бачить його зовнішню оболонку. Їй подобається те, як він себе веде на сцені, як він говорить, що він говорить. А ще їй подобається його цілком екзотичний спів і те, що він співає! Це все, що здатна побачити і відчути «тварна», плотська, фізична істота. Все, що їй потрібно – це лише хліба та видовищ. І немає значення, якою ціною вона отримує цей хліб, і ці видовища!

Ми повинні вчитися дивитися хоч трохи далі! Диявол буде спокушати нас чудовими картинками, які насправді будуть мати подвійний, а може й потрійний зміст, очевидний для дуже малої частини людей. Може бачили картини нашого геніального мистця Олега Шупляка? На його полотнах, якщо дивитися зовсім близько видно одне, а коли відійти від них трохи далі – зовсім інше. Ось так точно сталося з цим шоу на 1+1.

Як ви знаєте, програма «Голос країни» зовсім не оригінальна, а знімається за ліцензією, чудово співіснуючи зі своїми іншомовними аналогами. Досвід інших країн показав, що люди особливо люблять дивитися на фріків. А ще краще, щоб інтрига між фріком і нормальним артистом зберігалася до самого кінця. І ще. Оскільки це шоу – бізнесовий проект, ваші голосування не мають жодного значення. Написаний сценарій визначив переможця ще задовго до початку зйомок. Правда, ваші платні смс’ки допоможуть сплатити хоч трохи гонорари учасникам. Все відбувається за одним сценарієм, що в Італії, де в «Голосі» перемогла черниця, а в Росії монах Фотій. Це все один і той самий сценарій програми, про що вам не треба ні знати, ні думати. Думайте краще про його чудовий голос і який він унікальний і сміливий священик. І, звісно ж, вірте в силу власних смс!

Невже для того, щоб ви побачили в людині бісівську сторону, вам треба щоб вона конче мала роги?
Невже для того, щоб ви побачили в людині бісівську сторону, вам треба щоб вона конче мала роги?

Без сумніву, у вокальному конкурсі повинен перемогти саме вокал, а не типаж! Не буду зупинятися на думці, що навіть я знаю чимало священиків, які співають краще отця Олександра. Просто люди, які не ходять до храмів, не мають його з ким порівняти! А головна суперниця священика – Катя Чілі – це визнаний еталон автентичного українського співу. Це наша жива класика, подобається це комусь чи ні. Зрозуміла вона комусь чи ні. Вона займаєте особливе місце в історії української сучасної музики і буде його займати завжди!

Навіть якщо результати голосування не  були підтасованими, дивлячись на цифри я можу лише побачити підтвердження своєї думки: фанати телебачення та телевізійних шоу, – зазвичай, надто тупі та нечутливі, щоб сприймати щось глибоке. Прошу, не сприймайте це як образу. Це констатація факту, очевидного для кожного, хто цікавиться принципами за якими існує телебачення, і вже напевне – кожен, хто хоч іноді ставить перед собою «вічні» питання. Телевізор сьогодні показує саме те, що люди хочуть дивитися. Попит породжує пропозицію – нічого особистого, тільки бізнес.


Ставте лайки і робіть репости, щоб я бачив, що маю тверезих і надійних друзів!


Знаєте, як водії маршруток зі своїм шансоном «дістають» пасажирів на всіх маршрутах одночасно. Це ж не тому, що цим суворим чоловікам спеціально на курсах водіння прищеплюють любов до такого жанру. Просто той рівень людини, якій можна доручити вести маршрутку, в таблиці музичних жанрів рідко коли захоплюється класичною музикою. А от «блатні»,тюремні пісні їм не тільки видаються глибокими та змістовними, але й такими, які не реально соромною увімкнути на увесь салон! І це точно так само, як буває в розмові з людиною, яка не розуміє твого жарту, при цьому вважаючи дурнем саме тебе. Музика та музичні смаки завжди є віддзеркаленням культурного та духовного стану людини. Професори слухають класику. Успішні люди – джаз. Депресивні – метал. Ментально відсталі – щось на кшталт Вєрки Сердючки і всіх інших «поющих трусів» і «лісапетних батальйонів». Все дуже просто.

Звичайно, я б не хотів жодним чином принизити церковний спів і ті церковні твори, які виконував священик. Я про інше. За Катю треба було голосувати тільки тому, що її перемога стала би новим поштовхом для розвитку самобутньої української творчості. Це не слізливі пісні про маму, які з самого початку мають на меті викликати жалість та інші емоції. Насправді, це відомі  психологічні маніпуляції. Правда, на конкурсах такі речі завжди діють. Пригадуєте історії про те, учасники тієї чи іншої програми представляючи себе аудиторії, особливо підкреслювали, що в них нещодавно померла мама (або тато), які мріяли щоб дитина обов’язково взяла участь у цьому шоу, а сама ця дитина йде не тому, що хоче перемогти, а тому що хоче виконати волю померлого. Це з самого початку нерівні умови. Це маніпуляція почуттям провини глядача. Так само і клоунада зі священиком, який співає у Великий піст на весь світ. Зрештою, що це було, як не марнославство та гординя. Ну й, квартирки хочеться, звісно.

Але є ще один епізод, який треба особливо проговорити. Цей священик – представник церкви окупанта, діючий працівник одного з підрозділів РПЦ в Україні, а РПЦ – це Кремль, це війна, це наші вбивці, мародери, які стирають з лиця землі наш край. Не говоріть мені про його благодійну діяльність та любов до України. Немає жодної любові до України в людей, які благословляють чи мовчанкою схвалюють війну, бо одна справа парафіянин, а інша – пастир. Не покидаючи цю організацію, а лише виправдовуючись, він знову підтверджує за ким болить його серце, і за кого він просить Бога. Офіційно на кожному богослужінні це святіший патріарх московський і всія Русі Кирил. Скажете, Московський Патріархат не можна покинути, бо там канонічність? А тисячі невинних смертей для вас не аргумент? Чи може бути канонічність там, де вже не діє навіть Євангеліє?

Тому, я переконаний, що перемога сепаратиста на «конкурсі» від 1+1 – це ще один плювок українцям, нашим військовим, нашим живим і полеглим за рідну землю героям. Нашим полоненим, нашим осиротілим родинам, усім біженцям, капеланам і волонтерам. І в цій історії питання хто як співає та то як уміє вести себе на сцені вже немає ніякого значення! Цей чоловік, як і кожен священик і мирянин Московського Патріархату, – однодумець наших убивць, навіть якщо він прямо боїться про це заявити. Хоча, здається колись заявляв у фейсбуці, але свої записи згодом потер. Зрештою, невже для того, щоб ви побачили в людині бісівську сторону, вам треба щоб вона конче мала роги? Московський Патріархат це вже не просто назва організації, а назва нового смертного гріха.

Доки у вас не буде стійкого рвотного рефлексу на саму фразу «московський патріархат», ви будете залишатися співучасниками кривавих кремлівських злочинів. Завдання кожної дорослої та мислячої людини робити все, щоб очистити свідомість українців, особливо молодого покоління, від червоної московської чуми, що так міцно сидить у головах. Думати треба не тільки про те, що бачиш, але й про те, що за цим усім ховається! Заради своїх дітей та їх майбутнього вже крайній час, на четвертому році війни, зачистити свій інформаційний і та церковний простір від злочинців та яничарів. А поки ви шлете свої смс не на допомогу армії, а на клоунський конкурс по телевізору, щоб виграв священик, який вас ненавидить, я хочу запитати, коли ви востаннє були на прийомі в психіатра. Люди! Війна не закінчиться, поки ви не будете знати справжньої ціни отця Олександра з Московського Патріархату, справжньої ціни Каті Чілі та чим вони відрізняються між собою.

 

 • AndrewGonchar

  Недавно один церковний діяч святкував серію юбілеїв – роковин служіння різного і командування Київською кафедрою в тому числі (це рекорд, кажуть, – ніхто стільки до нього не командував). Так більшість часу це служіння було саме в московському патріархаті, і в нього немає через це рвотних рефлексів і ні в кого, хто його вітав тоже немає. Навпаки – робота на МП це привід для святкувань і урочистих академій.

  • Люди змінюються. От ви теж колись розумніші коменти залишали.

   • AndrewGonchar

    Ага, при чому змінюються в різну сторону.
    Мені особисто дуже шкода і сумно що ви не можете по суті заперечити те що я написав. А я хотів би…

    • Петро Шатило

     Як у СРСР практично не було можливості похреститися десь, окрім Московського патріархату, так і священиком чи архиєреєм неможливо бути ніде, окрім Московського патріархату. Це так погано, що як тільки часи змінилися, цей “один церковний діяч” покинув Московський парітархам? У ті раніші часи не було такої шкоди, від МП, як вона є зараз. Можливо тому, що багато хороших і освічених кліриків покинуло МП, і лиші люди там залишилися, бо більше їм бути ніде.

     • AndrewGonchar

      Вроді ви все правильно пишете, але проблеми виникають коли пробуєш це все звязати із Євангелієм і Символом Віри. Там написано, що Церква ОДНА-ЄДИНА. І отже якщо МП це частина цієї Христової Церкви – то чому ми її розділили і зневажаємо якщо є ні – то як там можна було хреститись? Адже ж христись можна ЛИШЕ у Церкві.
      Ну і BTW: не одразу покинув.

     • Anna Ukrainka

      МП не є одна -єдина.! Це вигадки московських попів. Нагадаю, що московська церква нелегітимна взагалі. Колись була Київська церква, а Іван Грозний шантажами і підкупами змусив Константинопольськиї ієрархів визнати московську церкву. А потім робили все, щоб знищити українську незалежну церкву і захопити наші храми, наші родючі землі. Гундяй живе в розкоші, Онуфрій живе в розкоші, владики жирують і благословляють голодомори і війни проти українців. Немає святої московської церкви. Ніокли я її не прийму! Для мене це – антихристи.

     • AndrewGonchar

      Ви шо?! Як то РПЦ не легітимна? А як же “духовний батько нації”, котрий в РПЦ отримав всі званія і посади? Він шо тоді тоже не легітимний? А як же рекорд? Урочисті академії??

     • Петро Шатило

      УПЦ МП неканонічна. Про це чітко і ясно сказав Констатинопільський патріарх Димитрій І, у листі до Московського патріарха Олексія ІІ. Його всесвятість зазначив, що Константинопільська церква визнає єдиною канонічною Церквою РПЦ МП на землях, які вона мала наприкінці 16-го століття!!!
      УВАГА! Треба правильно розуміти дипломатичну мову. Якщо було сказано, що визнає у межах кінця 16-го століття – це може значити тільки те, що не визнає юрисдикію МП, яка перевищує ці межі!!! Тоді Київська митрополія, під юрисдикцією якої знаходилися усі руські землі (не плутати з мосвинськими землями), тобто теперішня Україна, Білорусь, а також Литва, не входила ані канонічно, ані фактично до МП.
      Це не перший раз було, коли Константинопільська Церква стверджувала, що не визнає юрисцикцію МП над Київською митрополією. Дуже чітке ствердження ґвалтовної й неканонічної сваволі над Київською митрополією, вчиненої 1686-го року Московською патріархією міститься у патріаршому томосі про визнання афтокефалії Польської православної церкви, як частини раніше узурпованої Київської митрополії.

     • AndrewGonchar

      ну з МП якби все ясно. Але якшо Константинопольський Патріарх справді так вважає як ви пишете, то чому він
      1. не визнає жодної Української Церкви
      2. не поставить тут свого митрополита.
      3. співслужить з московським патріархом
      шось в цій казочці не те.

     • Петро Шатило

      Не те тут тільки те, що Ви лукавите і намагаєтеся маніпулювати. Константинопільська Церква визнає РПЦ. Вона не визнає юрисдикцію РПЦ над своєю колишньою Київською митрополією.
      Чому Константинопіль не визнає жодної української Церкви? Тому що це найперше справа українського народу. У нас існує розгардіяш у церковному питанні, всіляко підживлюваний, до речі, РПЦ і ФСБ, чи може цю структуру не слід розділяти й писати окремо. І Константиполь не хоче влазити у внутрішній український конфлікт, не хоче ставати стороною у цьому конфлікті. Це вповні нормальна поведінка міжнародної церковної дипломатії. Він готовий визнати щось, що українці собі “зварять”, але зроблять це вже міцним, надійним, що матиме підтримку більшості воцерковлених українців. Те ж саме стосується і поставлення сюди якогось ієрарха Константинопільської юрисдикції. Він не стане цього нав’язувати українцям, допоки вони самі не висловлять такого бажання і не будуть до цього готові.
      До того ж слід враховувати й силу, погрози й нападки РФ, та її структур: РПЦ і ФСБ, які, зокрема, використовують для своїх цілей і невірних турків-завойовників-мусульман. Ці структуру не гребують нічим. І Константинополю доводить бути мудрим, як змію, по слову Спасителя.

     • AndrewGonchar

      Не те тут тільки те, що така поведінка суперечить духу Євангелія, тому що Христос не вчив апостолів чекати поки їх покличуть, а вчив йти і проповідувати Слово Боже. А ті, котрі називають себе їх наслідниками палець об палець не ударять заради Слова Божого і спасіння людей. Чиї вони наслідники? Апостолів? Апостоли НІКОЛИ не зважали на безбожну владу.
      Він не стане ставити свого митрополита допоки не попросять??? То виходить шо в Україні взагалі немає православя, бо МП він не визнає як ви написали, а КП не визнає, бо турків слухає, а кого визнає??? А які шляхи вирішення він тоді пропонує? Чого він далі чекає? Поки всі думаючі люди унію приймуть?

     • Петро Шатило

      Що думає Константинопільський патріарх я не беруся говорити, бо я не є його головою, ані його розумом. Апостоли ніколи не зважали на безбожну владу??? Так могла написати тільки людина, не знайома зі Священним Писанням Нового Заповіту. Зважали апостоли на світську владу, і Спаситель також зважав. Апостол Павло прямо відкликався на суд кесарів, не зважаючи на те, що кесар не був ані християнином, ані юдеєм. Також він шанував і Ірода Агрипу, і розповідав йому про віру христову. Також і владу у язичницьких елінських містах апостоли Павло й Сила шанували, і використовували для свого особистого захисту. Також і Спаситель закликав платити податки кесарю, і не зневажав Пилата, як римського сановника, що судив Його.
      Православ’я в Україні є. Є деякі невирішені формальні питання, можна ще назвати їх питаннями церковної бюрократії. Але це не заважаю українцю бути православним і спасати свою душу. Не скажу, що у цьому немає перешкод і незручностей. Але такий він є – шлях християнина. Диявол у світі створює багато перешкод і незручностей для виконання заповідей і життя з правдою Божою. Це ми самі, грішні люди, зробили цей світ таким. Але Спаситель над українським небом той Самий, що і над грецьким чи єрусалимським. Ніщо не заважає виконувати заповіді Божі, попри невирішені бюрократичні питання, які для спасіння окремої людини взагалі не мають значення. На Суд Божий будуть покликані люди, а не збірники церковних документів, томосів, булл тощо.
      Прийде час, Московія ослабне ще більше, українці відновлять свою пам’ять, перестануть соромитися своєї нації, тут ще більше людей відвернеться від УПЦ (МП), тоді прийде й визнання українській Церкві від церковної бюрократії. Але від того не відриється можливість спасіння українцю, бо вона вже давно є… року так з… від часу проповіді апостола Андрія на українських землях. Але питання визнання не є таким аж занадто важливим.

     • AndrewGonchar

      Малося на увазі не те що Христос чи апостоли зневажали світську владу, а те що не дозволяли командувати собою, коли це стосувалося внутрішніх питань Церкви, віри і спасіння, через що не раз сиділи в тюрмі і врешті заплатили життям. Подумати собі щоб хтось із апостолів визнав злочинне угруповання Церквою тому що йому так сказали невірні мусульмани немислимо. А те що зараз робиться в Україні є дуже серйозною перешкодою до спасіння, бо це є явне і нагле порушення заповіді Спасителя про єдність і догмату про Єдину Церкву. Винен у цьому у значній мірі Констанинопольський патріарх, хоча не він один, але очевидно що Він найбільше якщо ми вважаємо його Святійшим отцем і батьком. Бо веде себе як наймит. А москалький вовк хапає і розпорошує вівці, а наймит мовчить, бо він наймит і байдуже йому про вівці.

 • Mykhailo Svyrydovych

  Після таких ось постів розумієш, що як раз УПЦ КП – це суто політична організація, в якій культивується сумнівний для християнина патріотизм. Є священики зі здоровими думками, але таких мало.

  • Настя Настя

   Господь сказав: “Не бійся, мале стадо…”, а також закликав ” не метати бісер перед свиньми”. Краще не вступати в безглузді дискусії, у яких люди чують лише себе. Прочитавши пост, сповнений ненависті до Української Православноі Церкви, хочеться плакати. Я особисто знаю священників, які не згадують патріарха Кирилла під час Богослужінь, знаю і тих, хто регулярно збирає фінансову та матеріальну допомогу для солдатів АТО… Невже вони також “Кремль”?

   • Як можна не згадувати патріаха під час богослужінь? Це РОЗКОЛ!

    • Настя Настя

     Нажаль, це не той Патріарх, який вартий поминання. Доля правди у Ваших словах є, але, думаю, Ви і самі знаєте, чому деякі священники поступають саме так.
     І ще одне: стосовно того, що патріоти проти “російськоі” церкви на територіі Украіни – знайомий отець збудував у селі храм, який підкорявся Єрусалимському Патріархату. Ту церкву спалили. Бо “російською правиться”… Тобто церковнослов янською.
     Де логіка? Люди здуріли від ненависті…

     • Петро Шатило

      Єрусалимський Патріархат немає і не може мати жодної парафії в Україні. Ви чогось не знаєте й не розумієте. У православ’ї є чіткий розподіл територій у старому світі. Україна є канонічною територією Константинопільського Патріархату, сюди хитрістю, підкупом і грубою силою зброї вліз Московський патріархат, але ані Єрусалимський, ані Олександрійський, ані Антіохійський Патріархати сюди не сунуться однозначно. Якщо Вам сам священик говорив про те, що він у юрисдикії Єрусалиського Патріархату, то він Вас однозначно дурив. І швидше всього він був поза будь-якою юрисдикцією.

  • Anna Ukrainka

   Невже ви не розумієте, що патріоти, які не хочуть бути розтерзаними ворогами, шукають в УПЦ КП прихисток, де б вони почувалися захищеними? Бо під час Майдану МП чомусь не встала на захист протестувальників, вона цього і не зробить ніколи, а в усі часи, в католицьких і протестанських країнах громада шукала в церкві підтримку. Церква має бути для людей, а не люди для церкви.

   • Олег Давиденко

    хіба біс може захистити..? ну хіба що патріота!

    • Вольга

     А Ви патріот чи раб ?

     • Олег Давиденко

      я християнин.

    • Truth

     Єдиний біс в Україні то Православна Церква Московського Патріархату,за кожною рясою гебешне ксиво, так було колись,нічого не змінилось тепер. Попи Московського Патріархату зі зброєю вбивали українців на Донбасі і ні слова осуду від Церкви.Зброю освячували яку відсилали в Україну, Московський Патріархат то є саме справжнє бісівське кодло ненавидяче Україну!Згиньте вже нарешті паскуди!

     • Олег Давиденко

      ти ще дурненький щоб з тобою говорити про такі речі!!! зомбоване дитя…

  • Anna Ukrainka

   У нас зараз війна. І ви не можете цього заперечити. В час війни неможливо вимагати у народа бути поза політикою, особливо церкви.

  • Igor Shperun

   ви пане сепаратист

 • Ярослав Нивкин

  Прочитав цей текст і наче в багні вивалявся. Як же ж тяжко живеться Євгенові Заплетнюку – він бачить у світлому – темне, у шляхетному –
  підступне, у прекрасному – огидне. І всі ці “богословські” роздуми – пусті балачки без жодних аргументів та доказів. Отець Олександр –
  прикидається, тому що таких прекрасних священників просто не існує в реальності, його голос – нічого особливого, Заплетнюк зустрічав багато краще, на шоу всіх обманюють тощо. Пане Євгене, кожна людина, що вдивляється у дзеркало свого внутрішнього світу, бачить лише своє відображення та нічого більше. Вам треба щось у житті міняти, бо виглядаєте Ви якось не дуже, та й смердить від Вас…

 • Oks Ana

  на мою думку, Ви не маєте права судити отця Олександра, навіть, якщо все, що Ви припускаєте і є правда. Судити є кому але точно не Вам це дано, а Ви робіть тихенько свою гідну справу і не розпалюйте конфлікти між церквами, адже проблем і так хватає.Все так добре тільки от .Олександр проблема.

  • Господь дав владу священикам бути голосом сумління для сліпих і світлом, яке показує дорогу. Поки вівці страждають синдромом жалості до своїх карателів, вам без отця Євгена нікуди!

  • Anna Ukrainka

   Клименко хай судить Господь. А ми маємо бути обережними з кумирами. Бог наказав не робити собі кумирів. Особливо зараз, коли священики МП працюють на ворога.

  • Nataliya Gubchak

   Я погоджуюсь з кожним Вашим словом! Щоб не повторюватись двічі, хочеться лише додати автору даної статті – займіться своїми справами, не сійте розбрат! Читати гидко!

   • Tamara Mart

    А Вам не було гидко слухати людину, яка, називаючи себе священиком, тобто людиною, котра присвятила себе Богові (не будемо навіть наразі уточнювати страшні подробиці російської агресії проти України та з’ясовувати, кому насправді служить МП), вийшла на сцену перед багатомільйонну авдиторію не славити Господа і нести народу духовність, а хизуватися власними фізичними можливостями, домагатися особистих почестей і матеріальних благ?

    • Паша

     а тобі не гидко читати пост цього недопопа???

  • Tamara Mart

   Oks Ana А на мою думко, пані, ви дуже неуважно прочитали те, що писав шановний отець Євген, якщо взагалі прочитали. Не хочу давати Вам характеристики – Господь Вам суддя.

 • Maryana Shevtsova

  А вдруг….он выберет путь своего тёзки Александра Меня, который смог стать настоящим духовным наставником своей паствы. Одно непонятно, почему МП до сих пор не причислил его к лику святых – за его служение, его проповеди, его мученическую кончину….

  • Тому, що він не у всьому був православним.

 • Игорь Столярчук

  а хто суддя……

 • Євген Тихушняк

  Чергове культування ненавистi. Замiсть того, щоб достойно простягнути руку для вiтання – порцiя образ “нижче поясу”. Клименка обрали люди. Запiдозрити 1+1 у любовi (та хоча б у нормальнiй повазi) до УПЦ може лише божевiльний.

 • Дмитрий Курмояров

  Люди, пожалуйста не пишите бред. Читать противно. Можно было бы хотя бы одну книжку по истории Церкви почитать, прежде чем писать о не легитимности РПЦ, УПЦ, про Ивана Грозного и т.д.. Кому интересно начните хотя бы вот с этих статей: http://uoj.org.ua/publikatsii/govorit-istoriya/pravda-i-vymysel-o-140-letnem-nepriznanii-rpts-vselenskim-pravoslaviem, http://uoj.org.ua/publikatsii/govorit-istoriya/o-tom-kak-prisoedinenie-kievskoy-mitropolii-k-moskovskomu-patriarkhatu-spaslo-pravoslavnuyu-tserkov-, http://uoj.org.ua/publikatsii/tochka-zrenija/nechisto-nauchnyy-interes-kak-manipuliruyut-na-perenose-kievskoy-kafedry, http://uoj.org.ua/publikatsii/nasushchnyj-vopros/pochemu-nuzhno-perekreshchivat-ukrainskikh-raskolnikov2

  • Давайте будем воспринимать все вышеизложенное как призыв к ТРЕЗВОСТИ в вере! Призыв к приобретению культуры дискуссий, когда каждый из нас будет, в первую очередь, ориентирован не на утверждение своей правоты, а на поиск истины. К тому же, в наше время, при абсолютной доступности огромного количества канонических, догматических и святоотеческих источников, при наличии беспристрастного отношения к предмету дискуссии, это так просто сделать!

 • Дмитрий Курмояров

  С точки зрения православного вероучения Церковь Христова Одна и она есть – Вселенское Православие. Церковь не может быть ни русской, ни украинской, ни болгарской, ни польской и т.д.. Все эти обозначения УПЦ, РПЦ, БПЦ и т.д. говорят только о том, что в данной стране, на данной территории находятся общины христиан принадлежащие к Единой Церкви Христовой. А вот УПЦ КП это вообще не Церковь и никогда ей не будет: http://uoj.org.ua/publikatsii/vopros-very/mozhet-li-pravoslavnaya-tserkov-byt-natsionalnoj, http://uoj.org.ua/publikatsii/tochka-zrenija/pochemu-vselenskoe-pravoslavie-nikogda-ne-priznaet-raskolnikov

 • Дмитрий Курмояров
 • AndrewGonchar

  РПЦ – легітимна і прєкратіть разгаворчікі! Создана лєгітімнімі гасударствєннимі органамі НКВД КГБ она нє может бить нє лєгітімной! Сам Вєлікій Сталін вєлєл!

 • Вікторія Шевченко

  Бред!!!
  Дивлюсь Голос краіни постійно, мені подобається! Завжди голосую за своїх фаворитів, цього сезону, зокрема і за Олександра Клименка! Так тепер, що я маю перейти до Московського патріархату, тому що він мені сподобався?! І до чого тут війна, конкурс і московський патріархат?! Давайте ще Джамалу звинувачимо за іі перемогу на конкурсі Євробачення!!! І доречі мені це все не заважає підтримувати бійців АТО і УПЦ Киівського патріархату.

 • Олег Давиденко

  “Навіть у Церкві, де я свідомо живу половину свого земного буття…” ти навіть не здогадуєшся що таке Церква і що таке Істина,переховуючись у застінках Михайла Денисенка…

 • Volodymyr Honcharov

  До якої б конфесії хто не належав, цей допис, повний ненависті, бруду, релігійної нетерпимості, найгірших традицій націоналізму, лише викриває власного автора. Євгене, ніколи більше не вдягайте рясу. Ви робите кепську послугу не тільки УПЦ КП, але і Божому слову, воно інфлює з вуст таких негідників, як ви.

 • Volodymyr Honcharov

  О, тут бачу на сайті ще і цензура ліберальна, все черкає і черкає. Тобто можна лише брудом обливати, а захищати невинну людину у вас неможна?

 • Наталія Микитюк

  Автор статті хворий на голову у всіх сенсах!!!!!!!!!!!!!!!!! Ніде не було наголошено що це московський патріархат,і нас нідочого не закликали з екранів телефізора,священник закликав просто до Бога.Яким ще треба бути ненормальним,щоб придумати таку статтю і такий підтекст шоу! Смішно! Люди вам нема що робити,аніж обговорювати та ще й підтримувати цю тему.То видно зараз в кого Бог в серці,а хто пише статті заради піару,аби щось писати.Сором вам!

 • Solomiya Pavlych

  От чесно, читаю ваш пост, дійшла майже до половини і зрозуміла що далі просто немає сенсу.. а чому ви так налаштовані проти отця? Вам самому не видається смішним, що ви настільки скептично оцінили цю людину, що без конкретних причин до його голосу чи слів звинуватили його просто у тому, що він у рясі і московського патріархату..а яка власне різниця? Я наприклад, грекокатолик, але це не завадило мені насолоджуватись його голосом і пишатися тим, наскільки ця людина подарувала мені світла своїм умиротворенням і виконувала ще свою початкову мету – проповідувала через спів. В нас теж не всі священики греко- і Київського патріархату чи інших конфесій ідеальні, але не в ідеальності справа, а тому щоб вкласти ту частинку Бога в чиюсь душу, запалити іскорку надії. Ви процьтували “Блаженні чисті серцем, бо вони побачать Бога”, тільки не правильно потрактували.. Якраз серцем отець співав як на мене напротязі цілого проекту , і думаю кожний хто вболівав за отця також мене зрозуміє.. не на рясу акцентувала, чи конфесію, а на слова, які в подальшому він співав у пісні чи коментував опісля. Зараз так багато зачерствілих і зневірених людей, які бояться вірити в щось хороше, що будуть придиратися до будь-яких дрібниць, намагаючись приховати свій страх, шукати скалку у чужому оці.

 • Ольга Микитюк

  Люди добрі схаменіться!!! Слова Христа: “Пізнають вас що ви учні мої коли буде ЛЮБОВ МІЖ ВАМИ” !!! Де ваша любов?!?!?! Будьте вільними в Ісусі Христі. Звільніться від осудження. Несіть вістку Світлого Евангелія людям. І нічого поганого немає в тому, коли з екрану телевізора, з уст священника звучать слова благословіння для людей та країни, заклик любити один одного і Господа, тримати надію тільки на Всевишнього, шанувати і любити батьків ( саме про мамину любов співалося у пісні о. Олександра). І судячи з голосування людям дуже невистачає проповідування простого Божого слова .Проти Каті Чілі особисто нічого немаю, але нині суспільство наше українське не сильно потребує автентичного українського співу, а от Живого Євангеліє аж дуже потребує. Тому святі отці перестаньте, обговорювати і судити, а беспосередньо несіть Божу звістку народу, а чи це піснею чи віршами чи прозою, нехай Дух Святий дає мудрості………….

 • Ольга Микитюк

  Люди добрі схаменіться!!! Слова Христа: “Пізнають вас що ви учні мої коли буде ЛЮБОВ МІЖ ВАМИ” !!! Де ваша любов?!?!?! Будьте вільними в Ісусі Христі. Звільніться від осудження. Несіть вістку Світлого Евангелія людям. І нічого поганого немає в тому, коли з екрану телевізора, з уст священника звучать слова благословіння для людей та країни, заклик любити один одного і Господа, тримати надію тільки на Всевишнього, шанувати і любити батьків ( саме про мамину любов співалося у пісні о. Олександра). І судячи з голосування людям дуже невистачає проповідування простого Божого слова .Проти Каті Чілі особисто нічого немаю, але нині суспільство наше українське не сильно потребує автентичного українського співу, а от Живого Євангеліє аж дуже потребує. Тому святі отці перестаньте, обговорювати і судити, а беспосередньо несіть Божу звістку народу, а чи це піснею чи віршами чи прозою, нехай Дух Святий дає мудрості………….

 • Дмитрий Бутолин

  Бред

 • Truth

  РПЦ МП-наскрізь гебешна структура, за три роки війни хто хоч трохи не байдужий до того що відбуваэться,мав змогу переконатись в тому,Московський патріархат треба гнати з України поганою мітлою,а не священників їх популяризувати,якою б мовою вони не співали.

 • Алла Фаренюк

  У моєму селі священик не згадує патріарха Кирила і до війни не згадував. Хоча церква МП, нажаль.

  • Боїться коли страшно 🙂

 • Паша

  ти забуло підписатись…..піп-даун
  ти поставив на Катю Чілі і про.бав гроші , а тепер жаба давить ??)))
  і ще одне… за словами сліди, ато за такий “базар” по вафляторі можеш получити….недопоп

 • Паша

  пукан в недопопа рве….поставив на Катю Чілі і програв всі гроші?))) за вафлятором сліди, ато з таким “базаром” в реанімацію попадеш