Вітальний адрес Високопреосвященному Нестору, Архиєпископу Тернопільському, Кременецькому та Бучацькому в день тезоіменитства
9 листопада 1113 / тисячу сто тринадцятого / року відійшов у Боже Царство святий преподобний Нестор-літописець, – один із сонму найбільших угодників Христових, які прославилися в нашій, Українській Церкві за всю її історію.
День спочинку преподобного , який мав стати днем суму та туги, став днем торжества віри Христової, віри Православної. Життя перемогло смерть, а багатолітні труди та подвиги ієродиякона Нестора увінчалися нетлінним вінцем від Бога. Разом із апостолом Павлом, преподобний свідчив: Для мене життя – то Христос, а смерть – то надбання. Саме цю радість зустрічі з Богом, нині світло вшановує наша свята Церква. Радіємо, що один із нашого народу переноситься від землі до Неба, а нам стає заступником і молитвенником. Радіємо, що праведник отримав свою справедливу нагороду, не тільки по благодаті, але й за свої святі труди. Радіємо, що звертаючись зі своєми проханнями до преподобного Нестора, скоро отримуємо все, що просимо, на духовну користь собі та ближнім.
Дорогий Владико! Не без промислу Божого, під час чернечого постригу Вашому Високопреосвященству було дано нове ім’я – Нестор. Тоді, відзначаючи ревність до науки та любов до книг вас, послушника Золотоверхої обителі, студента Київської Духовної академії, Святійший Патріарх благословив наміснику Свято-Михайлівського монастиря Преосвященному єпископу Димитрію звершити постриг нового ченця з ім’ям Нестор. З того дня свята Церква доручила святому преподобному Нестору-літописцю вести вас по новому, рівноангельскому, монашому життю.
Того ж року, монах Нестор був рукоположений в ієродиякона, а наступного – на ієромонаха. Помічаючи багато талантів молодого ченця, вже зовсім скоро священноначаліє нашої Церкви почало доручати йому все більш відповідальні послухи – викладач Київської Духовної Академії та Семінарії, ієромонах Нестор, також трудився на посаді секретаря Святійшого Патріарха, а згодом і намісника Свято-Феодосіївського монастиря м.Києва. У березні 2006 року ієромонаха Нестора було рукоположено на єпископа Тернопільського та Бучацького.
Але пригадаймо, що ім’я “Нестор” із грецької означає “той, хто повертається додому”. Так. незбагненним промислом Божим, усього через шість років, здійснилося пророцтво Святійшого Патріарха Філарета. Єпископ Нестор повертається додому, на рідну Тернопільщину. На той час, Владика Нестор був наймолодшим єпископом Православної Церкви. Однак, він твердо пам’ятав слова з послання до Тимофія, які на той час стали його життєвим кредо: “Нехай молодим твоїм віком ніхто не гордує, але будь зразком для вірних у слові, у житті, у любові, у дусі, у вірі, у чистості!” (1 Тим.4:12) Уже зовсім скоро Тернопільська земля переконалася, що новий єпископ Київського Патріархату дійсно намагається йти цією заповіданою стежкою, будучи вимогливим не лише до інших, але й до самого себе.
Якщо хочуть вшанувати якогось архієрея, то згадують його якусь найбільшу рису. Про одного кажуть, що він молитвенник, про іншого, що богослов або будівничий. У ще інших, відзначають вміння спілкуватися з молоддю, старшими чи представниками влади. Іноді кажуть, що той чи інший архієрей вміє відчувати сучасне життя, або стоїть на консервативних позиціях.
Кожен, кому пощастило ближче познайомитися з Високопреосвященним Архієпископом Нестором, може зауважити, що перед нами архієрей надзвичайного рівня, в якому поэднано найкращі риси пастиря. Він і молитвенник, кількість богослужінь якого навряд чи можна полічити – Владика постійно молиться. Владика Нестор – богослов і педагог, який уже більше десяти років навчає богословів та майбутніх священнослужителів нашої Церкви. Владика Нестор і добрий будівничий, який палко турбується про “добрий стан святих Божих церков” по всій області, а особливо клопочеться про швидке зведення нашого кафедрального собору, навіть двох соборів. Владика всіляко опікується нашими монастирями, а оновлене, чи що точніше – цілком нове єпархіальне управління не може не вразити тих, хто був на тому місці раніше.
Знаємо Владику Нестора не лише як ініціатора, але й постійного учасника проведення православних таборів на території нашої єпархії. Владика сам неодноразово відвідував світські та духовні навчальні заклади, для благословення та зустрічі з молоддю. Чимало інших проектів уже діють, а ще більше заплановано попереду. Згадаймо лише духовну та матеріальну опіку волонтерів та воїнів у зоні АТО, видавничі, наукові та культурні проекти.
Можна ще багато доброго сказати в цей день про нашого настоятеля на архієрея. Знаємо, що вихований біля Святійшого Патріарха Філарета, Владика, подібно до свого духовного батька, як справжній чернець усю похвалу в одне вухо приймає, а іншим відпускає. Все ж, у цей день, день тезоіменитства, варто за словами Писання і згадати те добре, що зробив для нашої громади, нашої єпархії та нашої Церкви Високопреосвященний Архієпископ Нестор. Бо: “Вартий робітник нагороди своєї” (Мт. 10, 10)
Тож, у цей святий день, Ваше Високопреосвященство, дозвольте привітати вас, бажаючи козацького здоров’я, архіпастирської мудрості та чернечого терпіння нашої недосконалості та немочей. Нехай ваша ревність по дому Божому і надалі запалює всіх нас на служіння Матері-Церкві.
Нехай Пастиреначальник Христос, Пресвята Діва Богородиця, Святі отці наші Нестор, Меркурій та Амфілохій, та всі інші преподобні, допомагають та укріплюють вас на вашому архіпастирському шляху, роблячи ваш омофор легким, а служіння – лише на користь Святій Церкві та нашому багатостраждальному народу. Просимо ваших святих молитов.
На знак нашої пошани, в пам’ять про це богослужіння, прийміть від нас цю святу просфору та квіти. Іспола еті деспота.
Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.