Священик Тернопільської єпархії відвідав семінар для психологів

Із 20 по 23 жовтня 2015 року, Психологічна кризова служба (Громадська організація “Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій”) організувала та провела семінар-тренінг: “Практичні аспекти роботи з втратою. Психологічна допомога при надмірній тривозі або агресії. Суїцидологія. Профілактика вигоряння”.

Захід було проведено в камінній залі Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».

Під час триденного семінару, майже п’ять десятків психологів, психотерапевтів, волонтерів і соціальних працівників із усієї України мали можливість почути лекції відомих вітчизняних фахівців-психологів:  організатора проекту “Родинне коло” Вікторії Кочубей та Андрія Карачевського – лікаря-психіатра, нарколога, кандидата медичних наук.

Із благословення Високопреосвященного Нестора, архієпископа Тернопільського, Кременецького та Бучацького, в роботі семінару взяв участь священик Тернопільської єпархії Київського Патріархату протоієрей Євген Заплетнюк, який з благословення священнноначалія тривалий час несе послух духівника родин Тернопільщини, які втратили своїх родичів під час російсько-української війни.

За час лекцій та практичних занять присутні мали можливість більше дізнатися про дієві інструменти допомоги людям, які переживають втрату. Обговорено питання сприйнятття смерті, як частини життя; культурні, соціальні та релігійні аспекти відходу в вічність. Першого дня також було обговорено питання особливостей етапів (стадій) переживання втрати у дорослих і дітей, відповідно до віку. Також лектор загострила увагу аудиторії на типових емоціях при переживанні втрати (мовчання-гнів-плач-заперечення) та поведінці людини, яка намагається допомогти при кожній із них. Особливо важливо було прочути практичні поради саме від Вікторії Кочубей – людини, яка стояла біля джерел “Психологічної служби Майдану” та інших ініціатив, які дійсно допомогли вже тисячам людей зцілитися духовно, душевно та фізично.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Другого дня відомий лікар-психіатр, доцент Андрій Борисович Карачевський прочитав присутнім лекцію-тренінг про психотерапевтичну допомогу при надмірній тривозі, управління тривожними реаціями, зробивши невеликий екстурс до методу когнітивно-поведінкової терапії.

На третій, останній день зустрічі, лікар Карачевський прочитав аудиторії доповідь по суїцидології та про психологічну допомогу при суїцидальні загрозі. Неймовірно важливими були практичні поради, чисельні приклади роботи служби психологічного реагування в інших країнах.

Особливо цінними стали проведені разом із психологом Оксаною Хмельницькою вправи, що дали можливість переглянути готовність кожного до служіння ближнім. Профілактика професійного вигоряння – це тема близька кожному, хто серйозно ставиться до своїх обовязків. При роботі з людьми надзвичайно важливо вміти розподіляти свої сили так, щоб наші внутрішні ресурси відповідали нашим бажанням працювати. Не може людина дати іншому того, чого сама немає, а втомлена не зможе працювати з тією ж силою, що має вона будучи сповнена сил і енергії.

Закінчився семінар-тренінг практичними заняттями та великим колом, підведенням підсумків роботи та рефлексії щодо майбутньої діальності психологів, психотерапевтів, зокрема в сфері волонтерського руху. Всі учасники семінар-тренінгу “Практичні аспекти роботи з втратою. Психологічна допомога при надмірній тривозі або агресії. Суїцидологія. Профілактика вигоряння” отримали іменні сертифікати, що підтверджують участь у навчанні.

Як зауважив у коментарі для офіційного сайту єпархії протоієрей Євген Заплетнюк: “ – Неймовірно важливо, щоб подібні зустрічі психологів і психотерапевтів якомога частіше відвідували священнослужителі. Але не тільки волонтери та капелани, але й кожен священик, який хоче дійсно допомагати людям і полегшувати їх страждання має володіти хоча б базовими навичками з практичної психології та антропології. Зазвичай, священики лише під час заупокійних відправу кількох словах намагаються підтримати родину. Насправді, цього надто мало. Потрібно багато працювати над духовною опікою родини. І саме це відрізняє справжнього пастиря від требовиконавця. Тернопільська єпархія УПЦ Київського Патріархату незабаром планує провести цілу низку таких зустрічей-семінарів для своїх священиків. Сподіваємося, це нам добре вдасться, і подібний досвід швидко розповсюдиться у інших єпархіях нашої Церкви”.

Прес-служба Тернопільської єпархії

Знайшли помилку – виділіть фрагмент та натисніть Ctrl+Enter. Якщо хочете допомогти проекту – натисніть це посилання.