Місяць: Червень 2014

Зцiлювати як Апостоли?

12 липня Церква вшановує двох апостолiв — Петра i Павла. Вiдомо, що цi апостоли мали здатність зцiлювати. Навiть завдяки їхнiм особистим речам люди оздоровлювалися. Зрештою були випадки, коли зцiлювалися хворi, на яких падала тiнь апостола Петра. Нинi ж до багатьох священиків їдуть люди, аби зцiлитися. Та чи варто це робити? Чи нинi хтось може володiти

Continue Reading…

«Аксiос!», що означає «Достойний!»

Це слово виголошується архiєреєм, який здiйснює рукоположенння нового диякона, священика або єпископа. Коли саме пiд час Богослужiння його виголошують? I з якого часу iснує традицiя пiд час рукоположення вживати такий вигук?

Continue Reading…

Що вам варто знати про “розговiння”?

12 липня закiнчується Петрiвка, або по іншому – Апостольський пiст. I як пiсля кожного посту, настає час розговiння. Що це означає? Як Церква радить виходити з посту? Чи все вже дозволяється їсти? У наших попередніх розмовах про піст, вже неодноразово згадувалось, що процес постування в Православній Церкві проходить одразу на кількох рівнях – духовному та тілесному

Continue Reading…

Свято Всіх святих землі Української

Відсвяткували храмове свято на парафії “Всіх святих землі Української” в м. Хмельницький, вул. Тернопільська 24, де настоятелем є секретар Хмельницької єпархії УПЦ КП митрофорний протоієрей Володимир Марущак. Митрополиту Хмельницькому і Кам’янець-Подільському, керуючому Хмельницькою єпархією УПЦ КП співслужили: керуючий Тернопільсько-Кременецько-Бучацькою єпархією архиєпископ Нестор та єпископ Адріан.

Continue Reading…

Особливості архієрейського богослужіння: рипiда

Святкові богослужіння завжди вражають богомольців своєю красою та пишнотою. Храмова архітектура, церковний спів, благоговійні руки священнослужителів не можуть не справляти враження на жодного віруючого. Але можна сміливо стверджувати , що справжнім апогеєм всякого урочистого богослужіння Православної Церкви є його відправа архієреєм.

Continue Reading…

Цi святi – нашi

24 липня українцi вшановують рiвноапостольнуку Ольгу, княгиню Київську, а 28 липня — рiвноапостольного Володимира Великого, князя Київського. Тож, у нашій розмові сьогодні поговоримо про святих людей, про особливості канонізації, про те, чим прославилися святі люди та звідки беруться чини богослужінь новопрославленим святим.

Continue Reading…

15 червня – Всеукраїнський День жалоби

Кожного разу, коли я чую про смерті наших солдатів – я відчуваю фізичний біль, бо знаю, що вони загинули захищаючи мою власну хату від окупантів. У той же час, коли чую та бачу трупи найманців, які приїхали в Україну «порозважатися», «постріляти трохи укрів і бандерівців», у мене немає жодних емоцій. Я не радію – бо

Continue Reading…

Священна корова з широкою автономією

В Індії був один дивний звичай. Там, коли хтось бажав своєму знайомому нестерпного зла, то дарував йому корову. Але не звичайну корову, а священну, перед якою всі благоговіли та молилися. До речі, навіть до нашого часу індуси продають (пардон) мочу цих корів, з великою радістю її п’ють, втирають у шкіру та купають у ній дітей.

Continue Reading…

Поучение на день Пятидесятницы

Сегодня Пятидесятница, день Сошествия Святого Духа на Апостолов, или Троица. Это лучшее время поговорить о природе нашего Бога, и хотя бы в нескольких словах вспомнить о важности знания и изучения догматов Святой Православной Церкви. Священное Писание и Священное Предание открывают нам истину о том, что наш Бог – единый по существу, но троичен в лицах.

Continue Reading…